444 76 86 Biz Sizi Arayalım WhatsApp Hasta İletişim0549 204 60 53

Diz, Omuz Ağrıları

Diz Ağrıları

Dizlerimiz günlük hayatımızda yürüme,oturma, merdiven çıkma, çömelme gibi birçok hareketi yapmamızı sağlar. Dizlerde sık görülen eklem romatizması, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizmaları, menisküs yırtığı, eklem veya çevresinde şişlik, kilitlenme, hareket kısıtlılığı veya eklemde sertlik ve çıtırtı sesi gibi şikayetler günlük yaşamı olumsuz etkiler. Fizik tedavi uygulamalarıyla doku onarımı ve dokuda kan akımı sağlanır, kıkırdak yapı uyarılır, ödem ve sertlik giderilir, kas grupları kuvvetlendirilir ve ağrının azalması sağlanır.

Omuz Ağrıları

Omuz eklemi, vücudumuzda en geniş hareket açıklığına sahip olan eklemdir. Kürek kemiği, köprücük kemiği ve omuz başı kemiğinin biraraya gelmesinden oluşan komplike bir eklemdir. Omuz ekleminin normal hareketlerini yapabilmesi için, bu üç yapının uyum içinde çalışması gerekir. Omuz problemleri herkeste ortaya cıkabilir. Omuz aşınması ve yırtıkları, omuz çıkması, omuz kırıkları ve donuk omuz gibi problemlerle ortaya çıkan ağrılar, fizik tedavi uygulamaları ve düzenli egzersizlerle tedavi edilebilir.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın
Yorumlar
Yorum Yapın
2 + 1

İLİŞKİLİ DİĞER MAKALELER

Konu ile alakalı diğer bilgiler makalelere göz atarak bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

Obezite Rehabilitasyonu

Obezite Rehabilitasyonu

Obezite rehabilitasyonu hasta, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekiminin başkanı olduğu bir ekip tarafından değerlendirilir.

Detaylı Bilgi
Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk dikeni tedavisinde son teknoloji sistemler Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri'nde kullanılmakta bu belirtilerin tedavisi sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi
Boyun Ağrısı

Boyun Ağrısı

Boyun ağrıları omurga etrafındaki kas ile bağların bozulması ile ortaya çıkabilir. Boyun ağrısının nasıl geçeceği ise doktorun tedavi sürecine bağlı olabilir.

Detaylı Bilgi
444 76 86 iletisim@romatem.com