Romatem
444 76 86 SİZİ ARAYALIM WhatsApp Hasta İletişim 0549 204 60 53

E-RANDEVU OLUŞTUR

Diz, Omuz Ağrıları

Diz Ağrıları

diz omuz ağrılarıDizlerimiz günlük hayatımızda yürüme,oturma, merdiven çıkma, çömelme gibi birçok hareketi yapmamızı sağlar. Dizlerde sık görülen eklem romatizması, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizmaları, menisküs yırtığı, eklem veya çevresinde şişlik, kilitlenme, hareket kısıtlılığı veya eklemde sertlik ve çıtırtı sesi gibi şikayetler günlük yaşamı olumsuz etkiler. Fizik tedavi uygulamalarıyla doku onarımı ve dokuda kan akımı sağlanır, kıkırdak yapı uyarılır, ödem ve sertlik giderilir, kas grupları kuvvetlendirilir ve ağrının azalması sağlanır.

Omuz Ağrıları

Omuz eklemi, vücudumuzda en geniş hareket açıklığına sahip olan eklemdir. Kürek kemiği, köprücük kemiği ve omuz başı kemiğinin biraraya gelmesinden oluşan komplike bir eklemdir. Omuz ekleminin normal hareketlerini yapabilmesi için, bu üç yapının uyum içinde çalışması gerekir. Omuz problemleri herkeste ortaya cıkabilir. Omuz aşınması ve yırtıkları, omuz çıkması, omuz kırıkları ve donuk omuz gibi problemlerle ortaya çıkan ağrılar, fizik tedavi uygulamaları ve düzenli egzersizlerle tedavi edilebilir.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın
WhatsApp İletişim
Yorumlar
Yorum Yapın
3 + 8

İLİŞKİLİ DİĞER MAKALELER

Konu ile alakalı diğer bilgiler makalelere göz atarak bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

Bursit, Tendinit

Bursit, Tendinit

Bursit ve tendinit sık olarak omuz, dirsek, bilek, kalça, diz ve ayak bileği çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi durumudur ve tedavisi mümkündür.

Detaylı Bilgi
Boyun Ağrısı

Boyun Ağrısı

Boyun ağrıları omurga etrafındaki kas ile bağların bozulması ile ortaya çıkabilir. Boyun ağrısının nasıl geçeceği ise doktorun tedavi sürecine bağlı olabilir.

Detaylı Bilgi
Bel ve Boyun Fıtığı, Siyatalji

Bel ve Boyun Fıtığı, Siyatalji

Bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalarında kullanılan, Spinal Dekompresyon Sistemi başarı oranı yüksek olan, fıtığı geçirebilen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir.

Detaylı Bilgi
444 76 86 iletisim@romatem.com