Romatem
444 76 86 SİZİ ARAYALIM WhatsApp Hasta İletişim+905492046053

E-RANDEVU OLUŞTUR

WhatsApp

Hasta Hikayeleri

Abbas Zeylanov Tetrapleji Tanısı

Abbas Zeylanov Tetrapleji Tanısı

Abbas Zeylanov 13 Kasım 2007’de ateşli silah yaralanmasına bağlı olarak beyninde hemotom tespit edilmiş ve aynı gün içerisinde ülkesinde operasyon geçirmiştir. Operasyon sonrasında 3 ay kadar yoğun bakımda kalan hastamız , yoğun tedavi süreci sonrasında birçok ülkede (Moskova, İsrail ve Almanya) rehabilite edilm,i, sonuç alamayan ailesi 2 Aralık 2013 tarihinde Anosik Beyin Hasarı ve Tetrapleji tanıları ile hastanemize tedavi amacıyla gelmiştir.

Hastalık Tanısı
Uzman doktorlarımızca Anosik Beyin Hasarı ve Tetrapleji tanıları konulan ve sedye ile hastanemize giriş yapan Abbas Zeylanov’un iki kalçasında da ciddi düzeyde limitasyon tespit edilmiştir. Kendi başına oturmada güçlük çekerken, yattığı zaman da yatak içerisinde dönüşler gerçekleştiremediği gözlemlenmiştir.
İzlenen Tedavi Yöntemi
Hastaya uygulanan lokomat, fizik tedavi ve iş uğraşı tedavileri uygulanmıştır. Bu tedaviler sonucunda küçük bir destek yardımıyla yürümesinde kolaylıklar meydana gelmiş ve ciddi ilerlemeler kaydedilmiştir. Kendi halinde oturup kalkabilirken, istediği hareketleri gerçekleştirebilir hale gelmiştir. Ayrıca hastamıza uygulanan ozon tedavisinin de yaptırılan egzersiz hareketleriyle etkisini arttırmıştır.
Foto Galeri
Abbas Zeylanov - Tetrapleji
Abbas Zeylanov - Tetrapleji