Pelvik Taban Rehabilitasyonu
WhatsApp

INKONTINANS TEDAVİSİNDE PELVİK TABAN EĞİTİMİ

İdrar kaçırma, yaşam kalitenizi her zaman etkileyen bir rahatsızlıktır. Emici pedler acil bir çözümdür ancak huzursuzluk yaratır. Pelvik taban kas kuvvetlendirme tedavileri ile,özgürlüğünüzün bir kısmını yeniden kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Basit ve rahat bir şekilde mesanenizi nasıl kontrol edeceğinizi öğreniyorsunuz. Böylece ne zaman isterseniz, özgürce sosyal hayatınıza devam ediyorsunuz.

Pelvik Taban Rehabilitasyonu

 • Kasları güçlendirmek için manyetik alan terapisi
 • Kolay ve ağrısız tedavi / Non-invaziv
 • Standart bireysel eğitimden daha etkili
 • Bilimsel çalışmalar ile doğrulandı
 • İlk seanstan itibaren kaslarda yüksek uyarı
 • Kişiye özel düzenlenen eğitim programı

DOĞUMDAN SONRA PELVİK TABANIN GÜÇLENDİRİLMESİ EĞİTİMİ

Pelvik taban eğitimi, doğum sonrası önemli bir koruyucu önlemdir ve genç annenin hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Hamilelik sırasında hormonal değişiklikler ve doğum sırasındaki stres, pelvik taban üzerinde büyük bir baskıya neden olur. Pelvik taban eğitimi, pelvis tabanınızın iyi bir şekilde iyileşmesini sağlamak için ideal bir yöntemdir.

Önerilen, normal doğumu kolaylaştırmak için, doğum öncesi biofeedback eğitimi, daha sonra manyetik alan terapisi kombinasyonudur.

BİLİYOR MUSUNUZ ? Her üç kadından birinde doğum sonrası mesane zayıflığı görülür.

Doğum sonrası pelvik taban kaslarınızı güçlendirin.

PRENETAL DÖNEMDE GÜÇLENDİRME

Doğum, özellikle pelvik kasları için büyük bir değişimdir. Biofeedback eğitimi, pelvik tabanınıza hamilelik sırasında etkili ve rahat bir eğitim vermenizi ve rahat bir doğum yapmanızı sağlar.

GÜÇLÜ KADINLAR İÇİN GÜÇLÜ PELVİK KASLARI

Pelvik taban kas kuvvetlendirme tedavileri, selülit ve zayıf bağ dokusuna karşı yapılan mücadeleyi desteklerken, dokunun sıkılaşmasını sağlar ve cildin kan akışını iyileştirir. Buna ek olarak, doku uyarımı ve enerjik metabolizma, kadının cinsel hassasiyetini ve orgazma ulaşma kabiliyetini arttırır. Bu tedavi yöntemiyle; Menopozla ilgili şikâyetler de hafifletilebilmektedir.

SELÜLİT

Birçok kadın mide, kalça ve uyluk çevresindeki şişman tabakalardan rahatsızlık duymaktadırlar. Pelvik taban, vücuttaki en önemli kas grupları arasındadır. İç organlara sağlam destek verir,mide, leğen

kemiği ve kalça bölgesinin uyumlu bir şekilde şekillenmesine katkıda bulunur. Dokularda oluşmuş yağın, subdermal tabakalarındaki kan akışını ve metabolizmasını uyararak, mide, kalça ve uyluk kaslarını sıkılaştırır ve selülit oluşumunu azaltır.

LİBİDO

Birçok kadın cinselliğe karşı istekli ve cinsel yaşamın tadını çıkarıyor, fakat uyarılma artışı farklı orgazm başlangıçlarının üstesinden gelmeye yeterli olmuyor. Pelvik taban cinsel yaşam için çok önemli bir rol oynuyor. Tüm vajinal bölgeyi kapsıyor ve cinsel isteğin merkezi olarak kabul ediliyor.

Düzenli pelvik taban egzersizleri kan dolaşımının artışını hızlandırıyor ve cinsel isteğin artmasını sağlıyor. Bu sayede orgazm olma oranı artıyor. Tüm vücudun his algısını geliştiriyor. PelviPower ile yeniden, cinsel yaşamınız için istek kazanın.

Pelvik Taban Rehabilitasyonu

EREKTİL DİSFONKSİYON VE PROSTATEKTOMI SONRASI

Erkeklerin kadınlar kadar güçlü bir pelvik taban gereksinimi vardır. Pelvik taban eğitimi, erektil disfonksiyon ve iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklere yardımcı olur. Genital bölgelere kan akışını uyarır ve pelvik tabandaki kas tonusunu normalleştirir. Prostatameliyatından sonrası inkontinans oluşan kişileri de iyileştirir. Rehabilitasyon merkezlerinde veya ürogenital sistem ameliyatlarına hazırlık için kullanılır.

EREKTİL DİSFONKSİYON

Damarların, sinir sisteminin, hormonların ve kas sisteminin problemsiz bir ereksiyon için ortak hareket etmesi gerekir. Pelvik taban eğitimi, sağlıklı bir ereksiyon ve boşalma için çok önemli bir role sahiptir. Kaslar, erektil dokuda basınç sağlar ve kan sızıntısını önler. Eğer zayıf bir pelvik taban ereksiyon bozukluğuna sebep oluyorsa, bunun ileriki yıllarda inkontinansa dönüşme tehlikesi çok yüksektir. Düzenli yapılan pelvik taban egzersizleri kas gücünü geliştirir ve tehdit edici bir inkontinansı engelleyebilir.

PROSTAT TEDAVİSİ

Radikal prostatektomi öncesi ve sonrası pelvik taban önemli rol oynar. Prostat ameliyatından sonra idrar yollarına olan baskı azalır. Pelvik taban kasları zayıf olduğu zaman, bu sık sık istenmeyen idrar

kaçırmaya yol açabilir. Muhtemelen her iki kişiden biri kanser tedavisinden sonra rehabilitasyon sürecini günlük hayatını etkilediği halde çok fazla önemsemiyor. PelviPower egzersizleri ile pelvik taban kaslarınızın güçlenmesini sağlıyorsunuz, bu sayede erektil disfonksiyonu (ereksiyon bozukluğu) ve inkontinansı engelleyebiliyorsunuz.

SIRT AĞRISINI AZALTMA

Pelvik taban kasları, sırt kaslarına sıkı sıkıya bağlıdır. Az gelişmiş sırt kasları ve kötü postür pelvik tabanınızı zayıflatırken, zayıf pelvik taban kasları genellikle sırt ağrısına sebep olur. Pelvik tabanın güçlendirilmesi çevresindeki kas tonusunu normalleştirir. Bu, bel ağrısı semptomlarını hafifletebilir. Pelvis tabanınızı güçlendirmeye yardımcı olur, önemli ölçüde postürünüzü iyileştirir ve sırt kaslarınızı rahatlatır.

 • Kas sistemini güçlendirmek için manyetik alan terapisi
 • Basit ve ağrısız egzersiz
 • Non-invaziv egzersiz : Sandalyeye günlük kıyafetinizle oturup egzersiz yapabilirsiniz.
 • Standart bireysel yapılan egzersizlerden daha etkili
 • Bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır.
 • Doktorlar ve terapistler tarafından önerilmektedir.
 • İlk seansta dikkat çeken kas uyarımı
 • İlk deneme seansından sonra sertifikalı eğitmenlerimizin hazırladığı kişiye özel eğitim profili

Pelvik taban egzersizine başlamak için bir sorun oluşması neden beklenir?

Pelvik tabanınızı güçlendirirseniz, vücudunuzun birçok yerinde oluşabilecek sorunu önleyebilirsiniz.

PelviPower egzersiz yöntemiyle pelvik tabanınızı hissetmeyi ve kalça kaslarınız ile gövdenizi güçlendirmeyi öğrenin. Her ne zaman atletik aktivitelerde bulunursanız, vücudunuzun denge, stabilite ve güvenliğini artırın.

ÖNLEYİCİ ve GÜÇLENDİRİCİ

 • Kas sistemini güçlendirmek için manyetik alan terapisi
 • Kolay ve ağrısız tedavi
 • Non invaziv bir eğitim
 • Standart bireysel bir eğitimden daha etkili
 • Bilimsel çalışmalar ile doğrulanan bir tedavi şekli
 • Doktorlar tarafından kabul edilmiş
 • İlk seanstan itibaren kaslarda oluşan etkili bir uyarı
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçinFormu Hemen Doldurun.

Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Whatsapp Üzerinden Mesaj Gönderin.

WhatsApp Mesaj