Pelvipower cihazı nedir?

Pelvipower manyetik alan enerjisi kullanarak daha çok ürojinekolojik ve dışkılama fonksiyonlarında kullandığımız kas grubu olan pelvik taban kaslarını ve bu bölgedeki sinir demetlerini çalıştıran bir tedavi cihazıdır

PelviPower sistemi ile tedavi olmak için hemen randevu alın!

Pelvipower cihazı hangi sorunlarda kullanılır ?

 • İdrar torbası sarkmasına bağlı idrar kaçırması
 • Aniden sıkışma tarzı idrar kaçırmaları ve buna bağlı olarak sık idrara gitme
 • Doğum sonrası zayıflayan pelvik taban kaslarının tekrar kuvvetlenmesi
 • Erektil disfonksiyon,ereksiyonu yeterince devam ettirememe gibi cinsel işlev bozukluklarında
 • Dışkı tutma zorluğu olanlarda
 • Genel olarak pelvik taban kaslarını güçlendirmede kullanılır.

Pelvipower cihazı kullanımında tedavi süreci nasıl işler ?

Bu tedaviyi vücudumuzun herhangi bir kas grubunu nasıl güçlendiriyorsak o şekilde düşünmek lazım, yani ne kadar düzenli ve istikrarlı bir çalışma olursa fayda o kadar yüksek düzeyde olur. Bu doğrultuda yaklaşık 30-45 dakikalık haftada 3-4 seans toplam 15-20 seanslık programlar şeklinde bir program uygun ve etkilidir . İşlem ağrısızdır ve anestezi gerektirmez. İdrar ya da dışkı yollarına herhangi bir cihaz ile girmeye gerek bırakmaması cihazın en önemli avantajlarındandır

Doğumdan Sonra Pelvik Tabanın Güçlendirilmesi

Pelvik taban eğitimi ve bu bölgenin güçlendirilmesi , doğum sonrası koruyucu bir önlemdir. Hamilelik sırasında hormonal değişiklikler ve doğum sırasındaki stres, pelvik taban üzerinde büyük bir baskıya neden olur. Pelvik taban eğitimi, bu bölgenin kas ve bağ dokusunun uygun bir şekilde iyileşmesini sağlamak için ideal bir yöntemdir.

Önerilen, normal doğumu kolaylaştırmak için, doğum öncesi biofeedback eğitimi, daha sonra manyetik alan terapisi kombinasyonudur.

Her dört kadından birinde doğum sonrası mesane zayıflığı görülür. Bu sebeple doğum öncesi ve  sonrası pelvik taban kasların güçlendirilmesini önermekteyiz.

 

Erektil Disfonksiyon Ve Prostatektomi Sonrası Kullanımı

Damarların, sinir sisteminin, hormonların ve kas sisteminin problemsiz bir ereksiyon için ortak hareket etmesi gerekir. Pelvik taban eğitimi, sağlıklı bir ereksiyon ve boşalma için çok önemli bir role sahiptir. Kaslar, erektil dokuda basınç sağlar ve kan sızıntısını önler. Eğer zayıf bir pelvik taban ereksiyon bozukluğuna sebep oluyorsa, bunun ileriki yıllarda inkontinansa dönüşme tehlikesi çok yüksektir. Düzenli yapılan pelvik taban güçlendirilmesi programı tehdit edici bir inkontinansı engelleyebilir.

Erkeklerin de güçlü bir pelvik taban gereksinimi vardır. Pelvik taban eğitimi ve güçlendirilmesi, erektil disfonksiyon ve iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklere yardımcı olur. Genital bölgelere kan akışını uyarır ve pelvik tabandaki kas tonusunu normalleştirir. Prostat ameliyatından sonra inkontinans oluşan kişilerde de başarıyla kullanılmaktadır.

2 comments

 1. Yapılan araştırmalarda pelvik taban düşüklüğü tespit edildi

  1. Merhabalar Nesrin Hanım, geçmiş olsun.
   Sizlere uygun tedavi süreci oluşturulabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.