Romatem
444 76 86 SİZİ ARAYALIM WhatsApp Hasta İletişim 0 549 204 60 53

E-RANDEVU OLUŞTUR

PRP

PRP Tedavisi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Bu yeni teknoloji son yıllarda Amerika’da yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de yeni uygulanmaya başlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Kanınızın bu tedavi edici gücü pek çok alanda kullanılmaktadır. Kanınızın 100-150 cc yani bir çay bardağı kadarı alınarak özel bir işlemden geçirilir. Trombositten zengin plazma PRP (PLATELET RİCH PLASMA) kısmı alınarak tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden growth faktör (iyileştirici tamir edici) salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollejen sentezini arttırarak dokunun iyileşmesini sağlar.

 1. Yüz gençleştirmek amacıyla,
 2. İyileşmeyen yaraların tedavisinde
 3. Omuz eklemi (Rotator cuff) yaralanmaları
 4. Tenisçi dirseği (Lateral Epikondilit)
 5. Golfçu dirseği (Medial Epikondilit)
 6. Topuk Dikeni (Epin Calcanei)
 7. Kas Problemleri(Kas yırtıklatı,zorlanmalar vs.)
 8. Diz bağ zorlanmaları
 9. Dejeneratif diz hastalıkları(diz,kalça,omuz,ayak bileği kireçlenmelerinde)
 10. Patella tendiniti
 11. Ayak bileği burkulmaları
 12. Achilles tendon yaralanmaları
 13. Plantar fasciitis
 14. Menisküs yırtıkları
 15. Disk hernisi (bel fıtığı)
 16. Myofasial ağrılar (kulunç ağrısı olarak bildiğimiz kas gerginliklerinde)
 17. Kronik Bel ağrıları

Kırık kaynamasını arttırmak amacıyla kırık bölgeye yapılan uygulama gibi pek çok uygulama alanında başarıyla kullanılmaktadır.

PRP tedavisiÖzellikle yüz gençleştirme tedavisinde ozon tedavisi ile kombine kullanıldığında çok başarılı bir ikili oluşturmaktadır. Ozon tedavisi ile önce doku kanlanması oksijen seviyesi arttırılır. Daha sonra PRP terapi ile dokunun iyileşmesi sağlanır. Yapılan bu iki tedavi bölgelere göre değişen tedavi programlarıyla uygulanmaktadır. Yüz boyun gençleştirmede 2-3 kez ozon tedavi bölgesel enjeksiyonları yapılmakta daha sonra ayda bir kez PRP terapi uygulanmaktadır. PRP uygulaması ayda bir olmak üzere 2-3 kez tekrarlanır. Daha sonra yılda bir kez tekrarlamak yeterlidir. Bu sayede yüz kırışıklıkları için kozmetik ürünlere vermekte olduğunuz yüksek faturalardan kurtulmuş ve yüzeysel kullanılan ürünlere göre çok daha etkili bir sonuç elde etmiş olursunuz.

Ortopedik problemlerin tedavisinde PRP terapi haftada bir olmak üzere toplam 3-10 kez tekrarlanabilmektedir.

PRP Tedavisinin Yan Etkileri Var Mı?

PRP

PRP terapi kendi kanınızdan alınarak yapılması nedeniyle hiçbir yan etki içermemektedir. Yapılan tedavi sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulamalardan önce lokal anestezik uygulanması nedeniyle hemen hiç ağrı duyulmamaktadır. Yara tedavilerinde ve cerrahi gerektirebilen bazı ortopedik problemlerde % 70-80 oranında başarı görülmektedir.

Yüz gençleştirme tedavisinde yüzünüzün alın, göz çevresi,burun çevresi,dudak çevresi ve çene altına uygulama yapılmaktadır.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın
WhatsApp İletişim
Yorumlar
 • Yorumlar

  Seyhan - 07.03.2017 20:43

  Prep Ile yapilan yuz genclestirme ve erkek tipi sac dokulmesnde uygulanan prp uygulalarinin fiatlari hakkinda bill alabilirmiyim

Yorum Yapın
8 + 3

İLİŞKİLİ DİĞER MAKALELER

Konu ile alakalı diğer bilgiler makalelere göz atarak bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

LOKOMAT (Yürüme Robotu)

LOKOMAT (Yürüme Robotu)

Lokomat (Yürüme Robotu) - Yürüyemeyen hastalar için kullanılan en yaygın robot örneği Lokomat adıyla tanınan yürüme robotlarıdır.

Detaylı Bilgi
Bel Fıtığı

Bel Fıtığı

Fizik tedavi genellikle bel fıtığı tedavisinde önemli rol oynar. Bel fıtığı belirtileri ortaya çıktığında gerekli hareket ve egzersizler önemli olabilir.

Detaylı Bilgi
Hasta Hakları

Hasta Hakları

Her hasta, Romatem Hastanesi’nde görüş ve sosyal durumları konusunda ayrım gözetmeksizin hizmet alma hakkına sahiptir.

Detaylı Bilgi
444 76 86 iletisim@romatem.com