Romatem
444 76 86 мы вам позвоним Связь по Whatsapp+905354909463

Запись на прием

WhatsApp

Spinal Dekompresyon

Spinal Dekompresyon Sistemi (DRX 9000 C), bel ve boyun fıtığı hastalarının tedavisinde kullanılan son teknoloji ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Yapılan çalışmalar hastaların yaklaşık %74’ünde etkili olduğu gösterilmiştir.

Spinal Dekompresyon Sistemi (DRX 9000 C)’nin sahip olduğu bir diğer özellik ise bel fıtığı ve dejeneratif disk hastalığı tedavilerinde FDA (Amerikan ilaç ve yiyecekleri ruhsatlandıran kurum) tarafından onaylanmış ilk ve tek sistem olmasıdır.

NASA gözlemlerinde, bel ve boyun fıtığı olan astronotlarının uzaydan geldiklerinde bu şikayetlerinin gerilediğini fark etti.  Yapılan araştırmalar neticesinde, yerçekiminin olmadığı bir ortamda astronotların omurgaları üzerindeki basıncın azaldığı, disk aralıklarının genişlediği ve bel ağrılarının rahatladığı gözlemledi. Bu tecrübeden yola çıkarak, bel ve boyun fıtığı olan hastaların ameliyata gerek duymadan tedavi edilebilmesi için Spinal Dekompresyon Sistemi (DRX 9000 C) geliştirildi.

Spinal Dekompresyon Sistemi (DRX 9000 C) ile tedavi kişiye özel olarak planlanır. Hastanın boyu, kilosu ve hastalıklı olan bölge net olarak belirlenir. Buna göre kişiye özel bir açı ve güç ile tedavi planlaması otomatik olarak yapılır. Hastaya göre değişmekle birlikte 10 ila 20 seans tedavi planlanır. Her seans yaklaşık 30 dk sürmektedir. Spinal Dekompresyon Sistemi (DRX 9000 C) ile her 30 dakikalık tedavi süresince disklerin arasındaki baskı azaltılmakta, hasarlı bölgeye su, oksijen ve nitrojen sağlanmaktadır. Dereceli olarak hasarlı diskin üzerinde negatif basınç oluşturularak diskin beslenmesi sağlanır. Böylece diskin iyileşmesi uyarılır. Disk iyileştikçe, etkilediği sinir üzerindeki bası da kalkar. Böylece hasta doğal yöntemlerle iyileşmiş olur.

Spinal Dekompresyon Sistemi (DRX 9000 C), klasik traksiyon yöntemlerinden farklıdır. Nokta atışı şeklinde hedeflenen disk hastaya özel bir açı ve kuvvet ile çekilir. Çekme gücü yine hastaya özel bir programla her seansta logaritmik olarak artar. Çekilme işlemi sırasında klasik çekme yöntemlerinden farklı olarak, vücudun savunma sistemi olarak o bölgedeki kasların kasılması görülmez. Böylece uygun hastalarda %80-90’lara varan tedavi etkinliği sağlanabilmektedir.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın
WhatsApp İletişim
Комментарии
Ваш комментарий