2005 yılı Temmuz ayında Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezimiz, 2006 yılı Ağustos ayında ise Kocaeli Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezimiz faaliyete başlamıştır. 2010 yılında Samsun’da 25 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz hizmete girmiş olup, Kocaeli ilinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz de 27 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine dönüştürülmüştür.

ROMATEM 2012 yılında büyümeye devam ederek İstanbul Bostancı’da Türkiye’nin ilk Robotik Rehabilitasyon Merkezini açarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında önemli bir adım atmıştır. Aynı yıl içinde Nişantaşı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğimiz de hizmete açılmıştır.

Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneler Grubu olarak Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Ordu Devlet Hastanesi, Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastanesi, Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nde verdiğimiz Hizmetleri başarı ile tamamladık.

Bursa’da 50 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dalı Hastanemiz Mart 2014 tarihinden itibaren faaliyete geçmiştir.

Romatem; Türkiye’de çok az sayıda bulunan Yürüme Robotu (felçli hastalar ve yürüyüş bozukluğu olan hastalar için yürüyüş robotu) cihazı, Armeo spring-Armeo power omuz-kol robotu ve Amadeo el-parmak robotu, bel ve boyun ağrılarında yeni çözüm olan Vertetrac cihazı, bel ve boyun kireçlenmelerinde yüksek yoğunluklu lazer tedavisi olan HILtherapy cihazı ve skolyoz (omurga eğriliği) tanısında kullanılan Diers 4d formetrıc skolyoz ölçüm cihazını ve ameliyat olması önerilen ya da ameliyat olup iyileşememiş bel ve boyun fıtığı hastalarında tedavi imkanı sunan ICSC 2.0 Spinal dekompresyon cihazını da hastaların tedavisinde kullanılmak üzere bünyesinde bulundurmaktadır.