444 76 86 Biz Sizi Arayalım WhatsApp Hasta İletişim0549 204 60 53

VERTETRAC (Dikey Traksiyon)

Vertetrac (Dikey Traksiyon) Nedir?

Boyun fıtığı iki omur arasındaki kıkırdak dokunun bozulması sonucu omurilik veya kola doğru giden sinir sıkışması durumudur. Baskı büyüdükçe etkileri artar ve sağlık ciddi derecede bozulur. Bel fıtığı ise omurga veya omurga eklemlerinde oluşan düzensizlikler, omurga yapı değişiklikleri (Eksen kayması), omurga arasındaki disklerde oluşan yıpranmalar sonucunda ortaya çıkar.

vertetrac-dikey-traksiyonVertetrac (Dikey Traksiyon) günümüzde, fizyoterapi uygulamaları arasında, bel ve boyun fıtığı kaynaklı ağrıları gidermede kullanılan en etkili yöntem olarak rağbet görüyor. ‘’Dikey traksiyon’’ yöntemiyle, omurları 3 boyutlu olarak birbirinden uzaklaştırarak, omurlar arası mesafenin genişlemesini sağlayan cihaz, omurlar arasındaki baskıyı azaltarak oluşan ağrının ortadan kalkmasını sağlıyor.

Dikey traksiyonun diğer fizik tedavi uygulamalarından farkı ise uygulama sırasında hastanın yatağa bağımlı olmadan yürüme ve egzersiz yapabilme pozisyonunda bulunması olarak gösteriliyor.

Uzmana Danışın

Uzmana Danışın
Yorumlar
Yorum Yapın
3 + 6

İLİŞKİLİ DİĞER MAKALELER

Konu ile alakalı diğer bilgiler makalelere göz atarak bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

THERASUİT

THERASUİT

TheraSuit metodu, serebral palsi, gelişim geriliği ve travmatik beyin hasarı gibi nörolojik bozukluklar için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

Detaylı Bilgi
Spor Yaralanmaları ve Sporcu Sağlığı

Spor Yaralanmaları ve Sporcu Sağlığı

Spor Yaralanmalarından sonra yeniden aktif spor yaşamına dönüşü belirleyen etkenlerin başında uygun bir rehabilitasyon programı ve ilk yardım gelir.

Detaylı Bilgi
Serebral Palsi (CP), Spina Bifida

Serebral Palsi (CP), Spina Bifida

Serebral palsi (SP), bebeklikte veya erken çocukluk döneminde ortaya çıkan ve vücut hareketi, kas koordinasyonu ve dengeyi kalıcı olarak etkileyen nörolojik bozukluklardır.

Detaylı Bilgi
444 76 86 iletisim@romatem.com