Türkiye’nin fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında öncü sağlık grubu Romatem; Bursa Hastanesi özelinde 7/24 kesintisiz evde fizik tedavi hizmeti sunuyor.
Evde Fizik Tedavi hizmetleri, felç (inme), MS, omurilik yaralanması, Parkinson, serebral palsi, spina bifida gibi nörolojik hastalıklarda ve kalça-diz protezleri, kalça ve diğer kırıklar, bel – boyun ağrıları, ön çapraz bağ ameliyatları sonrasında veya kasları zayıflamış yürüyemeyen ileri yaştaki hastalarda, hareket kısıtlılığı olan hastalarda fizik tedavi hizmetlerinin evde sağlanmasını kapsamaktadır.
Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı hekim ve uzman fizyoterapist desteği içeren Evde Fizik Tedavi Hizmeti’nde; tedavi süresi ve planı fizik tedavi uzmanı tarafından belirlenir. Fizyoterapist, fizik tedavi uzmanının belirlediği tedavi planına göre hastaya hizmeti hastanın evinde sağlar.
Evde fizik tedavi hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için Romatem Evde Sağlık Hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Hizmetinin Avantajları

  • Hastanın güvenli ev ortamı konforunda fizik tedavi hizmetine ulaşabilmesi.
  • Hizmete ulaşmak için harcayacağı enerji ile daha efektif bir egzersiz sürecinden geçebilmesi.
  • Hastanın sürekli olarak yaşadığı ortama ve yaşam biçimine uygun tedavinin fizyoterapist tarafından algılanması ve buna uygun planlanması.
  • Fizyoterapistin hastaya ev yaşamında sürdürebileceği egzersizleri uygulamalı olarak öğretebilmesi.
  • Sürdürülebilir bir tedavi geliştirilebilmesi.
  • Fizyoterapistin hastayı etkileyebilecek evin düzeniyle ilgili risk faktörlerini belirleyerek ortamı
    hastaya uygun hale getirebilmesi.
  • COVID-19 gibi salgın hastalık dönemlerinde bulaş riskinin önlenmesi

Evde Fizik Tedavi Süreci Nasıl İşler?
Evde Fizik Tedavi Hizmeti’nden faydalanmak isteyen hasta bize ulaştıktan sonra değerlendirme ekiplerimiz tarafından en kısa süre içinde evlerinde ziyaret edilip, hizmet verme kriterlerine uygun olup olmadığı değerlendirilmektedir. Eğer hasta bu hizmetten faydalanmak için uygunsa evde sağlık hizmeti süreci başlar.

Öncelikle fizik tedavi ve rehabilitasyon doktoru hastayı detaylı bir şekilde muayene ederek hastanın durumu hakkında bir değerlendirme yapar ve gerekli olan tedaviyi belirler. Bütün hastalıklar kişiye göre değişiklik gösterdiği için tedavi uzunluğu ve dozu bireye özel planlanmaktadır. Fizik tedavi seansları ortalama 1 saat sürmekle birlikte hastanın yaşı, hastalığı, fiziksel durumu ve kapasiteleri göz önüne alınarak değerlendirmeler sonucu tedavinin sıklığı belirlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir