Destekli Yürüme Sistemi

Destekli yürüme sistemi nöroloji hastalıklar, ortopedik problemler, kalp damar problemleri sonrasında gelişen yürüme zorluğu ve denge problemlerinin tedavisinde kullandığımız önemli robotik rehabilitasyon cihazlarımızdan bir tanesidir. Destekli Yürüme Sistemi hastanın vücut ağırlığı kemerlerle cihaz tarafından desteklenmekte ve düşme riski en aza indirgenmektedir. Hasta kontrollü bir yürüme sağlanmakta, tabi ki bu yürüme eğitimi verilirken fizyoterapist gözetiminde bulundurulmaktadır.

Hastalarımız özellikle inme egzersizlerini yaparken robotun ön kısmında bulunan sensörler sayesinde herhangi bir yere çarpma ihtimali en aza indirgenmiştir. Oldukça güvenli bir robotik sistemdir. Diğer robotik cihazlarımız özel ve sabit bölgede hastalara yürüme egzersizi yaptırırken, Destekli Yürüme Sistemi ile hasta odasında koridorlarda rehabilitasyon salonlarında yani daha mobil bir şekilde yürüme eğitimini hastalarımıza sunmaktayız. En önemli özelliği hem düzgün yüzeylerde hem de düzensiz yüzeylerde hastaya yürüme eğitimi verme imkanını bize sunmaktadır. Bu özellik hastanın yürüme adaptasyonunu arttıran önemli bir farklılıktır.

Destekli Yürüme Sistemi özellikle nörolojik rahatsızlarda, inme tedavisinde, omurilik yaralanmalarında, multiple skleroz hastalarında, parkinson hastalarında hem ve yürüme denge problemi olan hastalıkların tedavisinde kullanmaktayız. Ek olarak ortopedik problemlerde herhangi bir protez cerrahisi sonrasında, yürümeyi engelleyici herhangi bir bağ cerrahisi, ayak bileği yaralanmaları alt ekstremitedeki birçok cerrahi operasyon sonrasında hastalarımız yürümede zorluk çekiyorsa Destekli Yürüme Sistemi kullanmaktayız. Kalp damar rahatsızlıkları sonrası, geçirilmiş ameliyatlar sonrasında Destekli Yürüme Sistemi uygun bir tedavi seçimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.