RoboSpine Spinal Dekompresyon Sistemi

ROBOSPINE, cerrahi müdahaleye yüksek teknolojili bir alternatif sunar. Skolyoz, omurga fıtıkları, dejeneratif disk değişikliklerinden kurtulmaya yardımcı olur.

ROBOSPINE, hafif mekanik kuvvetler kullanarak spinal dekompresyonu gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Omurga kemiklerinin lokal olarak gerilmesi, şişkin, çıkıntılı veya fıtıklaşmış disklerin geri çekilmesini destekleyen negatif bir basınç oluşturur, böylece sıkıştırılmış bir sinir kökü üzerindeki baskıyı hafifletir ve omurilik disklerinin eski yapısını geri kazandırır.

 

Spinal dekompresyon tedavisi, hastanın fonksiyonelliği ve vücut pozisyonunu düzeltmesi nedeniyle diğer standart traksiyon yöntemlerinden farklıdır. Dekompresyon sistemi, istenen etkiyi elde etmek için çok fazla germe ağırlığı kullanmaya gerek kalmadan, omurgaya uygulanan kuvveti kademeli ve nazikçe artırmak, hastanın vücudunu rahat tutmak ve böylece kasların koruyucu reaksiyonunu önlemek için tasarlanmıştır.

Dekompresyon tedavisi, kan dolaşımını iyileştirmeyi ve kas kramplarının azalmatılması veya dejenere olmuş omurilik disklerini iyileştirmeyi amaçlar.

Bu tedavi, doğal iyileşme süreçlerini harekete geçirir ve omurga kemikleri arasındaki doğal biyomekanik etkileşimi yeniden sağlamaya yardımcı olurken, tamamen bilgisayar kontrollü robotik bir sistem olduğu için hastaya güvenli bir tedavi imkanı sunar.

spinal decompresyon cihazi