Bursit Tendinit

Bursit Tendinit

 

Tendinit ve Bursit Nedir?

Tendinit ya da bursit rahatsızlıkları omuz, dirsek, bilek, diz, kalça ve ayak bileğinde oluşan iltihaplanmalardır. Genellikle iltihaplanma uzun süreler içinde oluşur. Ancak bazı durumlarda ani iltihaplanma sorunları da görülebilir. Bunun sebebi aşırı kullanım ve hor kullanmadır. Mesela bazı kişiler meslekleri nedeni omuzlarıyla sürekli ağır yük taşımak durumunda olabilirler. Bu durum omuz kemiklerinde iltihaplanmaya yol açabilir. Elleri ile çok ağır yük taşıyan kişilerin dirseklerinde ve bileklerinde de iltihaplanma oluşabilir. Sürekli ayakta duran kişilerin ise diz ve ayaklarında iltihaplanma oluşma riski yüksektir. Ayrıca sürekli oturarak çalışmak durumunda olan kişilerin de kalçasında iltihaplanma oluşabilir.

Tendinit: Tendinit rahatsızlığında tendonlar ve kaslar incelir ve kolay hasar görür. Bu durum iltihaplanmaya neden olabilir. Tendinit, şiddetli ağrılara yol açabilir.

Bursit: Kemik ve kas arasında tendon ya da deri arasında bulunan küçük keselerin iltihaplanmasıdır. Bu iltihaplanma ciddi ağrılara sebep olabilir.

Tendinit ve bursitin sebepleri nelerdir?

 • Aynı hareketin sürekli tekrarlanıyor olması tendinit ve bursit rahatsızlığına yol açabilir. Mesela uzun süre klavyede yazı yazmak, yürümek, kesme ve doğrama işlemleri yapmak sayılabilir.
 • Doğru ayakkabı seçilmemesi de tendinit ve bursite neden olabilir. Ayağı rahatsız eden ayakkabılar tendinit ve bursite sebep olmaktadır.
 • Kan ve böbrek hastalıkları da beraberinde tendinit ve bursit hastalıklarına neden olabilir.
 • Yaşlılık da bacak, kalça ve dirseklerde tendinit ve bursit çok daha yaygın olarak görülür.
 • Bazı antibiyotik ve ilaçların kullanımı da lif yırtılmalarına sebep olarak tendinit ve bursit rahatsızlığının oluşmasına yol açar.

Tendinit ve bursit nasıl teşhis edilir?

Tendinit ve bursit rahatsızlığında öncellikle hastanın fiziksel muayenesi yapılır. Oluşan hastalığın sebebi, şiddeti ve hikayesi öğrenilir. Bunun için röntgen ve MR gibi görüntüleme teknikleri kullanılabilir. İltihabı ölçmek için kan tahlili yapılması gerekebilir.

Tendinit ve bursit nasıl tedavi edilir?

Tendinit ve bursit; kemik ve kas yapısını ciddi anlamda etkileyen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıkların tedavisinde uygulanan yöntemler şunlardır:

 • Bütün kemik ve kas hastalıklarında ilk olarak istirahat önerilir. Bu sayede kas ve kemik üzerine fazla yük bindirilmemeli, ağır kaldırılmamalı ve darbe almamaya dikkat edilmelidir.
 • Buz uygulaması ağrının dindirilmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Ağrıyan bölgeye günde 3 ya da 4 kez yaklaşık 15 dakika boyunca buz kompresi yapılması ağrının azalmasına yardımcı olur.
 • Tendinit ve bursit hastalığında ağrı ve iltihabı gidermek için duruma göre ilaç tedavisi uygulanabilir.
 • Tendinit ve bursit hastalığına sebep olan hareketlerin tekrarlanması hastalığın tedavisine engel olabilir. Bu nedenle ağrının oluştuğu bölgede destekleyici alet ve aparatlar kullanılması gerekebilir. Örneğin baston kullanılması ağrıya neden olan yükün hafiflemesini sağlayarak iyileşmeyi ve rahatsızlığın tekrarlanmasını önler.
 • Fizik tedavi ile tendinit ve bursit tedavi edilebilir. Alanında uzman terapistler tarafından kişiye özel olarak akıllı egzersiz programları, masaj, soğuk sıcak uygulaması yapılabilir.
 • Fizik tedavi teknikleri ile hastalığın tedavi edilememesi sonucunda cerrahi müdahale yapılması gerekebilir. Fakat tendinit ve bursit tedavisinde cerrahi müdahale en son aşamadır. Bazı durumlarda kortizon enjekte edilmesi yeterli olabilir. Kortizonun da fayda etmediği durumlarda cerrahi müdahale uygulanması gerekebilir.

Bursit Tendinit

Tendinit ve bursit riskine karşı nasıl önlem alınır?

Tendinit ve bursit rahatsızlığına oluşma riskine karşı dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Yoğun spor ve egzersiz yapan kişilerde tendinit ve bursit rahatsızlığının oluşma riski çok yüksektir. Bunun için spor ya da egzersiz yapmadan önce ısınma ve germe hareketleri yapmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede tendinit ve bursit oluşma riskini en aza iner.
 • Spor ya da egzersizin çok hızlı yapılması da tendinit ve bursite neden olur. Bunun için egzersize yavaş yavaş başlanarak ısındıkça hızlanılmalıdır.
 • Egzersize uzun süre ara verilip yeniden başlanılması da tendinit ve bursite neden olmaktadır. Bu nedenle haftanın bir günü yoğun egzersiz yapmak yerine, her gün düzenli olarak 25-30 dakika egzersiz yapılması çok daha faydalıdır.
 • Doğru malzeme ve spor aleti kullanmak da oluşabilecek travma riskinin en aza inmesini sağlar.
 • Sürekli olarak aynı pozisyonda durmak da tendinit ve bursit hastalığına neden olur. Bunun için düzenli aralıklar ile pozisyon değiştirilmeli ve yürünmelidir.

Bursit ve Tendinit ile sorunlarınızla ilgili bilgi almak için hemen bizi arayın. 444 76 86

44 Yorum

 1. Bir kaza sonucu belimde klcamda sorun okdu fakat yanlış tedavi gec kalınmış 2 ay sonraki ilk emarımda grade 1 yazıyor bu 2 ay fark oldugu içim daha fazla olma ihtimali varmıdır ve tendinit kalçada 1 sene oldu ve hala ödemim var tentnitimde bacakları etkilermi yanma ve kaslarımda güçsüzlük için ne ypmam lazım egzersz sırasında tirriyor zor ypıyorum

  1. Merhabalar Gülsüm Hanım, geçmiş olsun.
   Güncel bulgular incelenerek uygun süreç planlanabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 2. Bir kaza sonucu belimde klcamda sorun okdu fakat yanlış tedavi gec kalınmış 2 ay sonraki ilk emarımda grade 1 yazıyor bu 2 ay fark oldugu içim daha fazla olma ihtimali varmıdır ve tendinit kalçada 1 sene oldu ve hala ödemim var tentnitimde bacakları etkilermi yanma ve kaslarımda güçsüzlük için ne ypmam lazım egzersz sırasında tirriyor zor ypıyorum

  1. Merhabalar Dilber Hanım, geçmiş olsun.
   Güncel bulgular incelenerek uygun süreç planlanabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 3. Mrb kalcada tendinit bursit nasıl gecer kas yırtılmam olan yer şişi inmedi😔

  1. Merhabalar Dilber Hanım, geçmiş olsun.
   Fizik tedavi bölümüne başvurarak uygun bir tedavi süreci oluşturabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 4. Kupa cektrdim😣ve şişti cok agrıdı 3 ay yattım ödem fazlaydı ve kaslrımda cok zayıfladı kalçam yan tarflrında bosluk ve kmik sürtiyor gibi

  1. Merhabalar Dilber Hanım, geçmiş olsun.
   Rahatsızlığın ortadan kaldırılmasına yönelik kişiye özel tedavi süreçleri ve kasların güçlendirilmesi ile olumlu sonuçlar elde edilebilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

 5. Merhabalar ben geçen ay omuz ağrısı için emer çektirdim we sıvı birikmiş dediler soğuk su ak uygulama yap dediler yaptım ama 2gundur ağrım çoğaldı koltuk altına kadar ağrıyor ne yaam lazım bı krem öneriniz warmi acaba koluma kadar ağrı vuruyor

  1. Merhabalar Zeynep Hanım, geçmiş olsun.
   Klinik muayeneniz sonucunda rahatsızlığınıza yönelik bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

   1. Nasıl anladım ben Gaziantep te oturuyorum nurdan onereceginiz bişey yokmu acaba

    1. Fizik tedavi veya ortopedi bölümüne başvurarak sağlıklı bir tedavi süreci oluşturabilirsiniz.

 6. Merhabalar, iki ayak bileğimde de basketbol oynadıktan sonra ayak bileklerimin içeriye ve dışarıya doğru hareketleri acıya sebep olmakta ve bazen normal şekilde yürüdüğüm zaman ise ara sıra acı hissetmekteyim ayrıca zıplamamı da engelliyor sebebi nedir acaba ve evde tedavisini nasıl sağlayabilirim teşekkürler şimdiden.

  1. Merhabalar geçmiş olsun.
   Öncelikle rahatsızlığın tanısının konulması gerekmektedir. Konulan tanıya yönelik evde veya klinik ortamda uygulanacak tedavi süreçleri hakkında sağlıklı bilgi aktarılabilir.
   Klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 7. Merhabalar hocam , ben 3 gündür sağ kolumda ve omuzumda iğne batması ve ara ara giren sancı şeklinde ağrı ve yanma kişi yaşıyorum. Sabah uyandigimda üst iç kolda şişlik oluyor. Ağrım dayanilmazlasinca arveles alıyorum oda ancak 2 -3 saat rahatlatiyor. Ne bir darbe ne bir ters hareket olmadı yalnız ağrıdan 4 gün önce yüzmeye gitmiştim kollarını zorladim biraz. Hastaneye gitmeye çekiniyorum bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Şule Hanım, geçmiş olsun. İstirahat ve soğuk uygulama ile yaklaşık 2-3 gün tedavi uygulayabilirsiniz. Eğer azalma olmaz ise fizik tedavi veya ortopedi bölümüne başvurmanızı öneririz.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://www.romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 8. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Bir süredir üst bacağımda ve kalçamda aşırı spor sonucu oluşan bir ağrı vardı. Geçen hafta çok şiddetlenince doktora gittim, doktor muhtemelen bursit olduğunu söyledi. MR sıram gelene kadar 2 saate bir buz kompres ve kas gevşetici bir jel ve krem verdi. Şu an altıncı gündeyim, ağrı çok hafifledi ama tamamen geçmedi. Buz komprese devam etmeli miyim yoksa bu bana zarar verir mi acaba?

  1. Merhabalar Zeynep Hanım, geçmiş olsun.
   Tedaviye devam edebilirsiniz, zararı olmayacaktır. En sağlıklı tedavi süreci için hekiminize danışmanızı öneririz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://www.romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 9. Hocam merhaba ben vücut geliştirme yapıyorum ve omzum da bursit oluşmuş spora ara verdim ve buz ve ibufren çeşitli ilaçlar kullandım 3 ay sonra baya düzeldi ve spora başladım şuan yine ağrılar var ve eklemlerden ses geliyol Kortizol kesin sonuç verir mi öneriniz nedir

  1. Merhabalar Volkan Bey, geçmiş olsun.
   Kortizon ağrılarına yönelik yardımcı olabilir. Sağlıklı bilgi için mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Kortizonun ardından spor yapacağınız için hekim ve fizyoterapist desteği alarak devam etmenizi öneririz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 10. Merhabalar . Benimde sol kalça tarafımda iltihap var denildi yani mr sonucunda sağ komşu kalçada bursit yazıyor brufen diye hap kullanıyorum ama pekde etki etmiyor bu durumda egzersiz çalışmaları yapmalı mıyım yoksa dinlendirmek miyim o bölgeyi?

  1. Merhabalar Gökçen Hanım, geçmiş olsun.
   Egzersiz süreci hekim ve fizyoterapist kontrülünde ve fizik tedavi uygulamaları eşliğinde uygulandığında olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Evde tek başınıza uygulama yapmayı planlıyorsanız ilaçların etki etmesini bekledikten sonra deneyebilirsiniz. En sağlıklı tedavi süreci için mutlaka fizik tedavi bölümüne başvurmanızı öneririz.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 11. Merhaba hocam Florokinolon Grubu Antibiyotik kullandım tüm eklemlerimde tendinit oluştu ne yapamam lazım?

  1. Merhabalar İbrahim Bey, geçmiş olsun.
   Ortopedi veya fizik tedavi bölümüne başvurarak tedavi süreci planlamanız gerekmektedir.
   Klinik muayene sonucunda tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz ayrıntılı bilgi için 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 12. Merhabalar 1.5 yıldır benimde ayak bileğimde ödem bulunmakta fakat ne denesek bir türlü çaresini bulamadık son olarak çektiğimiz MR’da bürsit olduğu söylendi akabinde tendonların çevresinde şiddetli ödem gözlemdi son çare olarak lokal kortizon enjektesi önerildi. Bu konu da kararsızlığım devam ediyor fakat başka çarem de yok gibi duruyor sizler ne önerirsiniz?

  1. Merhabalar İlyas Bey, geçmiş olsun.
   Kortizon uygulanabilir ama tedavi sürecinin ne kadar olumlu olacağı ile alakalı sağlıklı bilgi verebilmek için muayene olmanız gerekmektedir.
   Klinik muayene sonucunda tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz ayrıntılı bilgi için 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 13. Merhaba. Ben yaklaşık 3 hafta önce sağ omuzumdan artroskopie ameliyatı oldum. Bursit iltihaplanma olmuştu. Onu aldılar. Şimdi egzersiz yapıyorum. Kemik sesleri geliyor. Artık böylemi kalacak? Yani o sıvı dolu kesecik artık olmayacak mı omzumda? Herhalde ağrılar geçse bile kemik sesleri gelmeye devam edecek. Haksız mıyım!! Saygılar. Selamlar.

  1. Merhabalar Ferdi Bey, geçmiş olsun.
   Ameliyat yapan hekiminizin kontrolüne gitmenizi öneririz. Kaslarda gelişmiş olan zayıflama da bu duruma neden olabilir. Fizik tedavi hekimine de muayene olarak sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 14. Merhaba Hocam ,
  Benim sol kalçam da bursit var denildi, benım aynı zamanda sol kasıgımda agrı oluyor ve kalçamın alt tarafında batma oluyor Verilen ilaca cataflam .Bu durum halsızlık ve baş dönmesi de yapar mı ? ve Bunun dısında benim ne yapmamı önerirsiniz Degerli yardımlarınız ıcın şimdiden çok tesekkürler ,saygılarımla

  1. Merhabalar Anzelha Seyman geçmiş olsun.
   Cataflam özellikle halsizlik ve baş dönmesi yapmaz. Bundan sebeple bir dahiliye uzmanınıza muayene olmanızı öneririm. En sağlıklı tedavi süreci için fizik bölümü uzmanlarına muayene olmanız gerekmektedir. İlaçların etki etmediği durumda fizik tedavi programı planlanabilir.
   Muayeneniz sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik faydalanabilirsiniz.

 15. Merhaba hocam, sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Sağ ve sol kolumun dirsek eklemimde bıçak saplanıyor gibi ağrı var her ikisinde aynı anda başladı ve iki aydır geçmiyor.

  1. Merhabalar Ferhat Bey, geçmiş olsun.
   Golçü tenisçi dirseği, sinirlerle alakalı bir problem olabilir. Konuyla alakalı fizik tedavi hekimine muayene olarak bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 16. merhaba 5 aydır boyun omuz ve sırt ağrısı yaşamaktayım en son emarda gleno humeral eklem aralığında effuzyon ve subakromiyal bursada effuzyon gözlendi soguk uygulama antienflamatuar ilaç ve jel lkullandım agrımda cok azalma olmadı ne önerirsiniz sağlıkçıyım ve işimde zorlanıyorum . ilgilenirseniz sevinirim

  1. Merhabalar Ayşe Hanım, geçmiş olsun.
   Rahatsızlığınız ile alakalı Mr sonuçlarınızı incelemek ve klinik muayenede teşhis konulması gerekmektedir.
   Mr sonuçlarınızı bizlere 0549 204 60 53 numaraları whatsapp hattımızdan iletebilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 17. Merhaba benim sag omuzda bursada hafif enfezyon izlenmiştir yaziyor kolumda ve elim de yanma hissi oluşuyor en basit hareketleri yapmada bile zorlanıyorum dayanilmayacak agri degil ama iş yaparken ağrılı yardımcı olur musunuz

  1. Merhabalar Hatice Hanım, geçmiş olsun.
   Ağrılarınız öncelikle nedeninin tespit edilerek, bir tanı konulması gerekmektedir.
   https://www.youtube.com/user/romatemhastaneleri kanalımızdaki egzersiz videolarından yararlanabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 18. Merhaba.Kalçamdaki bursit bacağın iç tarafına kasığa doğru ağrı yapar mı? Birde buz uygulaması kaç gün yapılmalı on gün oldu ağrım azaldı fakat tamamen geçmedi yürüyüş yapınca bacağın iç tarafında özellikle yanma ve ağrı oluyor arada.

  1. Merhabalar Serap Hanım, geçmiş olsun.
   Özellikle kalça ekleminin yan kısmına masaj yaparak 20 dk buz uygulaması yapılmaktadır. Sabah, öğle, akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz. Rahatsızlığın seviyesi, farklı etkenlere, hastanın fiziki durumuna göre ağrı değişebilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

  2. BENİMDE KALÇAMA BURSİT TEŞHİSİ KONDU . AMELİYAT DEDİ. AMELİYATSIZ İYİLEŞEN VARMI

   1. Merhabalar Arzu Hanım, geçmiş olsun.
    Fizik tedavi teknikleri ile hastalığın tedavi edilememesi sonucunda cerrahi müdahale yapılması gerekebilir. Fakat tendinit ve bursit tedavisinde cerrahi müdahale en son aşamadır. Bazı durumlarda kortizon enjekte edilmesi yeterli olabilir. Kortizonun da fayda etmediği durumlarda cerrahi müdahale uygulanması gerekebilir.
    Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
    Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 19. Benim yaklaşık 7 aydır omuzumda boynumda agrıdan şikayet ediyorum.Haziran ayında beyin cerrahına gittim MR istedi.MR da çift taraflı boyun fıtığı anıklandı.Doktor iğne yaptırdı ilaç yazdı aldım sonra boynumdakı ağrı geçti ama omuzumdakı ağrı geçmedi.bu sefer Yalova davlet hastanesine ortopedik doktoruna gittim MR istedi.MR da Akromio-klavikuler eklemde dejeneratif hipertrofik degişikler mevcuttur.Supraspinatus tendonu muskülotendinöz bileşkiye ostiofit basis gözlenmektedir.Supraspinatus tendonu distalinde kalınlık artışı ve T2A hiperintens sinyal artışı ve rotator cuff insersiyon lojunda ~4-5 mmr lik defekt izlendi.Subakromion-subdeltoid bursalarda hafif effüzyon izlendi.Bisipital olukta hafif efüzyon izlendi diye sonuç verdiler.Bu sonuçla doktora gittim bana reçete yazdı bir iğne yazdı.HYAL Joint bu iğneyi omuzumun ön ve arka tarafına eklem arasına uyguladı.Inanin o günden beri ağrı beter oldu ağrı kesici fayda vermiyor hapları kullandim ağrı şimdi bütün kolumda bilek eklemlerimde de ağrıyor gece uyuyamiyorum.bunun tedavesini bilen yokmu.

  1. Merhabalar Barnagul Sabirova, geçmiş olsun.
   Omuz için kapsamlı bir fizik tedavi uygulanması gerekir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

  2. Berna hanım benimde aynı ağrılarım vardı emekleyin günde bir iki sefer bebekler gibi
   Kolunuzu zorlamadan aşağı tutup dairesel düz çapraz hareketler yapın
   Günde iki kez 15 dakika buz koyun
   direk etinize temas etmesin
   15 dakikayı geçirmeyin
   az olsun fazla olmasın.
   Kuşların kanat hareketlerini taklit edin
   Bol bol gerinin
   zorlamadan yapın
   önce az olacak sonra ağrı azaldıkça fazlalaştırın kolları kuvvetlendirmek için fizik hareketlerini öğrenin
   Mümkünse bir tane tens cihazı alın elektrot bağlayın ucuzları da pahalısına var hepsi aynı işi görüyor bütçenize göre
   İlk bir ayda rahatlarsınız devam edin öyle hemen geçmez altı ay bir sene geçse bile spora ağırlık çalışıp kasları kuvvetlendirmeye devam edin
   Ben ağrıdan gömleğimi giyemiyordum.
   Allah şifalar versin

  3. Hacamat yaptır bide omuzdan iki kupa el bileği ve başparmakla el arası..ilaçlar beni öldürüyordu atmadım ağrı çekiyorum ama buz koyuyorum hacamat yaptır acilen öğren kendinde görünen yere yaparsın çok geçmişler olur inşallah amin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir