Glutatyon Tedavisi

Glutamil-sisteinil ve glisinden oluşan doğal bir teripeptid olan glutatyon  reaktif oksijen moleküllerini ve serbest radikalleri yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır. Doğal olarak tüm vücutta üretilen, yoğun bir şekilde karaciğerde ve beyin hücrelerinde etki gösteren bir moleküldir  İşlevleri karmaşık olmasına ve güncel araştırmaların konusu olmaya devam etmesine rağmen, glutatyonun hücrelerdeki detoksifikasyon ve antioksidan sistemlerde çok önemli roller oynadığı düşünülmektedir. Konsantrasyonundaki değişikliklerin, diyabet, kanser, AIDS, nörodejeneratif ve karaciğer hastalıkları dahil birçok patolojik durumun ortak bir özelliği olduğu da gösterilmiştir. Glutatyon eksikliği, yaşlanmada ve birçok hastalığın patogenezinde (kwashiorkor, nöbet, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, karaciğer hastalığı, kistik fibroz, orak hücre anemisi, HIV, AIDS, kanser, kalp krizi felç ve diyabet dahil) anahtar rol oynayan oksidatif strese katkıda bulunur.

Glutatyon tedavisi ile kas yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz.

Yoğun fiziksel aktivite ve egzersizi iskelet kası içinde oksidatif strese yol açan reaktif oksijen türlerinin (ROS) üretimini artırmaktadır. Oksidatif stresteki bu artışın kas performansını düşürür ve kas yortgunluğuna yol açar. Bu nedenle, antioksidanların oksidatif stresi azalttığı ve kas performansını artırmaktadır.  Özellikle yapılan çalışmalarda glutatyon desteğinin iskelet kasında aerobik metabolizmayı iyileştirdiğini ve kas yorgunluğunu azalttığını göstermektedir.

Gutatyonu artırmanın ve aktif kullanılmasını sağlamanın en etkili yolu IV yol ile damardan almaktır. Uygulama ilk yapıldığı zaman toplamda 6 seans uygulanmaktadır. Bu seanslar da haftada 1 ya da 2 kere olacak şekilde programlar düzenlenir. 6 seans bitiminden sonra kişiler istedikleri zaman tekrar bir 6 seans daha uygulama görebilirler. Uygulama ağrısız olarak damar yolu ile yapılır. Toplamda 10 ya da 15 dakika gibi kısa sürede gerçekleşmektedir.

6 seanslık uygulamaya başlandıktan sonra 2. uygulamanın bitimi ile birlikte etkiler görülmeye başlar. 6. seansın da bitimi ile tüm etkiler belirgin bir şekilde görülmektedir. Bu uygulama istendiği zaman tekrarlanabilen bir uygulamadır. Kişiler tedaviye devam etmeseler de uygulamanın etkisi 2 ile 4 ay arasında sürecektir.

Glutatyon Tedavisi ile sorunlarınızla ilgili bilgi almak için hemen bizi arayın. 444 76 86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.