ozone banne

Ozon Nedir?

Ozon, atmosferde stratosfer tabakasında bulunan en önemli gazlardan biridir. Güneşin yaydığı yüksek enerji yüklü ultraviyole ışınlara karşı koruyucu bir filtre mekanizması sunmakta ve biyosferdeki biyolojik dengeyi korumaya yardımcı olmaktadır. 1960’lardan sonra içme sularının kimyasal maddelerle artan kirlenmesi yoğun bir sorun haline gelmiştir. Ozonun temizleyici ve dezenfekte edici etkilerinin farkına varılmasından sonra suların temizlenmesinde ozon kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca ozon sanayinin bir çok alanında kullanılmıştır.

Ozon (O³), 3 atomlu bir moleküldür ve oksijenin(O²) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon oda sıcaklığında gaz halinde bulunur. Renksiz ve fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilebilen karakteristik kokusu olan bir gazdır.

Tıpta kullanılan ozon özel jeneratörlerde saf oksijenden üretilir.

Ozon Etki Mekanizması

Ozon, güçlü okside edici özelliğinden dolayı mikroorganizmaları öldürmenin yanında tüm toksinleri de (fenolleri, pestisidleri, deterjanları, kimyasal atıkları ve aromatik bileşikleri de) nötralize edebilir.

Yaşa bağlı olarak reaktif oksijen türleri hücrelerde oksidatif hasara neden olurlar. Bu duruma artmış oksidatif stres denmektedir. Yakın zamanlarda yapılan çalışmalarda ozon uygulaması ile düşük dozlarda vücuda reaktif oksijen verilmesiyle ortaya çıkan ürünlerin düşük miktarlarda (fizyolojik düzeylerde) başta hücre içi haberleşme olmak üzere biyolojik mekanizmalarda rol aldığı ve tedavi edici etkilere aracılık ettiği gösterilmiştir. Tekrarlanan düşük dozda ozon uygulamaları sonucunda antioksidan sistem güçlendirilerek oksidatif strese karşı direnç gelişir.

Ayrıca reaktif oksijen türleri hücre içine girerek yangıyı azaltan sitokin düzeylerini ve büyüme faktörlerinin yapımını da artırırlar. Ozon tedavisi özellikle yangısal sürecin yoğun olarak yaşandığı ve immün sistemin ön planda yer aldığı hastalıklarda yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır ( yara iyileşmesi, iskemik, romatizmal ve infeksiyöz hastalıklardır.

Hücre yenilenmesini hızlandırır.

Ozon kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini ve elastikiyetini ve kanın akışkanlığını artırarak oksijen azlığını giderir. Ayrıca damarlarda genişlemeye neden olarak ve damar tıkanıklıklarında yardımcı tedavi olarak uygulanmaktadır.

Yağ hücreleriyle direkt etkileşime girerek kolesterolde azalmaya ve bölgesel yağ yıkımına neden olur.

Kan şeker düzeyini düşürür.

Kireçlenmelerde kıkırdak kaybını azaltarak ve eklem içi sıvılarının ve kıkırdak yapımını uyararak eklem ağrılarında azalma ve hareket kabiliyetinde artma sağlar.

Gençlik İksiri Olarak Bilinen Ozon Artık Kronik Hastalıkların Tedavisinde de Çok Etkilidir.

Ozon Tedavisinin Faydalı Olduğu Hastalıklar

 • Osteomiyelit, plevral amfizem, fistülün eşlik ettiği abseler, enfekte yaralar, bası yaraları, kronik ülserler, diyabetik ayak ve yanıklar
 • Hipertansiyon
 • Diyabetes Mellitus(Şeker hastalığı)
 • İlerlemiş iskemik hastalıklar
 • Gözde maküler dejenerasyon (atrofik form)
 • Kas iskelet sistemi hastalıklar ve eklem kireçlenmeleri
 • Kronik yorgunluk sendromu ve fibromiyalji
 • Ağız boşluğundaki kronik ve tekrarlayan enfeksiyonlar ve yaralar
 • Özellikle antibiyotiklere ve kimyasal tedavilere dirençli bakterilerin, virüslerin mantarların neden oldukları olmak üzere akut ve kronik enfeksiyöz hastalıklar (hepatit, HIV-AIDS, herpes ve herpes zoster enfeksiyonu, papillomavirus enfeksiyonları, onikomikozis ve kandidiyazis, giardiyazis ve kriptosporidiyozis). Bartolinit ve vajinal kandidiyazis.
 • Allerji ve Astım
 • Otoimmün hastalıklar (multipl skleroz, romatoid artrit, Crohn hastalığı)
 • Senil demans (yaşlılığa bağlı bunama)
 • Akciğer hastalıkları: amfizem, kronik obstrüktif pulmoner hastalık, idiyopatik pulmoner fibrozis ve akut respiratuar stres sendromu
 • Deri hastalıkları: Psöriyazis (Sedef) ve atopik dermatit
 • Kansere bağlı yorgunluk
 • Erken evre böbrek yetmezliği

Ozon Terapisi

Ozon Tedavisinin Yararları

 • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını hızlandırır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırır,
 • Damarları (arter ve venler) yeniler, tansiyonun düzelmesini sağlar,
 • Kan ve Lenf sistemini temizler,
 • Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlar,
 • Daha temiz, yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt,
 • Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır,
 •  Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir,
 • Hormon ve enzim üretimini normale döndürür,
 • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir,
 • Depresyon ve sıkıntıyı ferahlatır,
 • Stres hormonu olarak bilinen adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlayarak depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 • Major Yöntem: En yaygın kullanım metodudur. Bu metodla kişiden 50-200 ml arasında alınan kan, tedavi seanslarının sayısı ve uygulanacak ozon dozu; hastanın genel durumuna, yaşına ve esas hastalığına bağlı olacaktır.
 • Minor Yöntem: Kişiden alınan 2 – 5 cc arası kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kişiye enjekte edilir.
 • Vücut Boşluklarına Ozon Verilmesi: Rektal – Makat yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtme yöntemi ile kişiye ozon verilir.
 • Eklem ve kas içine ozon gazı verilmesi: Kas İskelet Sistemi rahatsızlıklarında, uygun bir iğne ile belirli dozda ozon gazı kişinin eklemlerine ve kaslarda ağrılı bölgeye enjekte edilir.
 • Ozon torbası: İyileşmeyen yaralarda ve diyabetik ayaklarda, cilt lezyonlarında, enfeksiyonlarda, dolaşım bozukluklarında, nöropatik ağrılarda ve huzursuz bacak sendromunda kullanılır.
 • Ozon kupa:Özellikle bası yaralarında kullanılır.

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri

Ozon tedavisinin yan etkisi yok denecek kadar azdır. Şimdiye kadar bildirilen yan etkiler uygulama hatalarına ve hastanın antioksidan kapasitesine göre yüksek dozda ozon verilmesine bağlı gelişebilir. Bu nedenle ozon tedavisi düşük dozla başlayıp kademeli şekilde artırılarak daima kademeli ve ilerleyici tarzda uygulanmalıdır. Bazı durumlarda ozon terapisi uygulanması sakıncalı olabilir. Bu durumlar: glukoz 6 fosfat dehidrogenaz enzim eksikliği, özellikle erken dönem olmak üzere hamilelik, anjiotensin çevirici enzim (ACE) inhibitörü tedavisi görenler, hipertiroidi, kanama bozukluğu, kontrol altına alınamayan kardiyovasküler hastalıklar ve ozona reaksiyon gösteren astım hastaları olarak sıralanabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ozonla yapılan tedavi sırasında, Vitamin C ve Vitamin E içeren tüm antioksidan takviyelerinin bırakılması gereklidir. Kanda bu bileşiklerin yüksek konsantrasyonlarda bulunması bir oksidan madde olan ozonun etkinliğini ve dolayısıyla tedavinin seyrini etkiler. Hastaya bu vitaminlerden zengin gıdaları çok miktarda tüketmemesi söylenmelidir. Sonuç olarak,vitaminler veya antioksidanlar ozon tedavisinden önce veya sonra verilmelidir ve asla tedavi sırasında verilmemelidir. Ozon tedavisinin herhangi bir şekli uygulanmadan önce hastalar tansiyon ve şeker ilaçlarını en az 2 saat önceden almış olmalılar ve ozon tedavisi sırasında aç olmamalıdırlar.

Ozon tedavisi, düşük riskli ve genellikle standart medikal tedavilerin eşliğinde tamamlayıcı, destekleyici ve yeniden yapılandırıcı bir metottur.

Ozon Tedavisi ile ilgili sorularınızı aşağıya yorum olarak yazın, ya da 444 76 86 çağrı merkezimizi arayın, uzmanlarımız cevaplasın!

115 comments

 1. Merhabalar kemik iliği ödeminde ozon tedavisibin faydası olur mu

  1. Merhabalar Derya Hanım, geçmiş olsun.
   İstirahat ve ilaç tedavisine ek olarak uygulanabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 2. Merhabalar,
  Ben , 45 yaşındayım, uzun zamandır kaygı, anksiyete, depresyon gibi rahatsızlıklarım bulunmakta, ara ara alevlenmekte ve beni fazlasıyla etkilemektedir . Ozon tedavisi ile etkili yardım ve tedavi mümkün mü?

  1. Merhabalar Mehmet Bey, geçmiş olsun.
   Olumlu sonuçlar alınabilir ama ozon tedavisi tedavi sürecinize ek olarak uygulandığında daha sağlıklı bir süreç oluşturulabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 3. Merhaba oğlun 20 aylık ateşi sürekli 38 39 bir çok araştırma yapıldı ama sebebi bulunamadı. Geçici immun yetmezliği var. Ozon tedavi alabilir mi

  1. Merhabalar Havva Hanım, geçmiş olsun.
   Klinik muayenesi sonucunda süreç planlanabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 4. Merhabalar 3 ay önce covid geçirdim sağ cigerimde biriken su yüzünden bir süre hastanede yattım çıktıktan sonra yoğun ilaç tedavim devam etti ama geçmedi üç hafta önce zatürre devam ediyor dendi bgnde akciğer de nodül oluştuğu söylendi biyopsi yapılılacak ve karar verilecekmis merdiven çıkamıyorum nefes almakta zorlanıyorum ozon tedavisi benim için uygun mudur

  1. Merhabalar Betül Hanım, geçmiş olsun.
   Uygulanabilir. Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 5. Merhabalar 3 ay önce tam teshis konulmamakla birlikte behçet hastasi oldugum soylendi ve şua kontrol altinda tedavim devam ediyor,Behçet hastaligina iyi gelirmi Ozon tedavisi teskrler

  1. Merhabalar Taner Bey, geçmiş olsun.
   Tedavinize ek olarak uygulayabilirsiniz. Olumlu sonuçlar alınabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 6. Merhaba hocam ozon la lenfödem arasında fark ne

  1. Merhabalar Hüseyin Bey, geçmiş olsun.
   Lenfödem bir hastalıktır. Ozon tedavisi tamamlayıcı tıp içinde bulunan bir tedavi yöntemidir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 7. Ozon tedavisi kronik epididimit enfeksiyonuna faydalı olurmu ve ağrıyı azaltır mı?

  1. Merhabalar Musa Bey, geçmiş olsun.
   Olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Fizik tedavi programınıza ek olarak kullanıldığında daha faydalı sonuçlar alabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 8. Merhabalar Ebru Hanım, geçmiş olsun.
  Kurumumuzda fizik tedavi üzerine uygulanmaktadır. Fizik tedavi alanında uygulama yapan hekimlerden sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 9. Merhabalar ben MS hastasıyım.Vertigoya bağlı baş dönmesi ve denge bozukluğu var.Ozon tedavisinin faydası olur mu?

  1. Merhabalar Yeliz Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisinde olumlu sonuçlar alınabilir. En sağlıklı süreç için ozon tedavisini ek tedavi olarak rehabilitasyon sürecinize eklemenizdir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

 10. merhaba;
  41 yaşında kardeşimde 3 evre femur başı osteonekroz teşhisi konuldu şu an hiperbarik tedavisi başladı aynı anda da ozon alabilir mi? birbirine eşdeğer midir?

  1. Merhabalar Hümeyra Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisinin klinik muayene sonucunda karar verilmesi gerekmektedir. Hekim muayenesi sonucunda tedavi için uygun hasta olup olmaması ve / veya olumlu sonuçlarına yönelik bilgi aktarıldıktan sonra uygulanabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

 11. Merhabalar Sema Hanım, geçmiş olsun.
  Ozon tedavisini hekim onaylında klinik muayenenin ardından uygulamanız gerekmektedir. Hem ozon tedavisini yapacak hekim hem de düzenli olarak gittiğiniz hekimden bilgi alınmalıdır.
  Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 12. 74 yaşında babaanemi var kandaki satürasyonu düşüyor ozon tedavisinin faydası olurmu yükseltirmi

  1. Merhabalar Sulta Hanım, geçmiş olsun.
   Klinik muayene sonucunda uygun bir hasta ise kandaki satürasyonu değeri için olumlu etki sağlayabilir.

   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 13. Merhaba ben korona gecirdim 2 ay oldu sonrasında göğüs bölgesinde sıcak ve baskılı ağrılarım devam ediyor .Ağrım oluncada nefes darlığı yapıyor bu arada akciğer filmide temiz çıktı.Ozon tedavisi fayda eder mi? Başka ne tür tedaviler fayda edebilir?

  1. Merhabalar İclal Hanım, geçmiş olsun.
   Pulmoner rehabilitasyonu, covid-19 sonrası rehabilitayon programlarından yararlanabilirsiniz. Ozon tedavisi bu programlarımızın içinde bulunuyordur. Tamamlayıcı bir tedavi olarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 14. Merhaba bel fıtığım var daha önce kök hücre ve ozon tedavisi gördüm. 5 ay önce doğum yaptım. Emzirme döneminde ozon tedavisi yapılabiliyor mu? Teşekkür ederim ☺️

  1. Merhabalar Hatice Hanım, geçmiş olsun.
   Sadece emzirme dönemi olarak bakmamak gerekir.
   Klinik muayene sonucunda uygun bir hastaysanız uygulanmalıdır.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 15. Hocam iyi günler eşim LUPUS hastası 2 ayda bir demir alıyor ve beyaz küre aşırı düşük ozon tevavisi iyi gelir mi

  1. Merhabalar Erkan Bey, geçmiş olsun.
   Ek tedavi olarak olumlu sonuçlar alınabilir. En sağlıklı süreç için hekim muayenesi gerekmektedir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 16. Merhabalar, Annem 76 yaşında demans hastası, nasıl bir ozon terapi önerirsiniz? Ne şekilde bir etki umulabilir acaba? Demans da gerileme, duraklatma ve/ veya kaygı stres azalması gibi mi? Teşekkürler.

  1. Merhabalar Özlem Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi fiziksel dayanıklılığı arttır, oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini düzenler ve vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan hücrelerini harekete geçirir. Bunun ötesinde beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Bunlara ek olarak tamamlayıcı tedavinin yanı sıra ozon tedavisi yaşam kalitesini arttırmak için de kullanılmaktadır.
   Ozon tedavisi tamamlayıcı bir tedavi olduğu için hali hazırda aldığı tedavilere destek vererek etkilerini arttırmaktadır.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 17. Merhaba kolay gelsin doktorum bana 2012 yılında ramatoit artrit iltihaplı eklem romatizması tanısı kondu tedavim hâlen devam ediyor ama crp sedimantasyon değerlerim bu aralar yüksek inanılmaz derecede eklemlerde ağrım var ve şişlik oluşuyor ara ara ilaçlarımı ignelerimi düzenli kullanıyorum acaba ozon tedavisi ne derece iyi gelir 10 seans sonunda kaç yıl rahatlama olur şimdiden teşekkürler

  1. Merhabalar Hayriye Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisinden olumlu sonuçlar alınabilir. Hastalığın etki durumu kişiden kişiye göre değişebileceğinden ne derecede ve kaç sene rahatlık gösterebileceği konusu değişim göstermektedir. Düzenli olarak gittiğiniz, sizi takip eden bir hekime danışmanız gerekmektedir. Tedavinize ek olarak ozon tedavisinden yararlanabilir ve olumlu sonuçlar elde edilebilir.
   Klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 18. Merhaba 3 yıldır fibromiyalji hastasıyım. kuru iğne ve noral terapi yaptırdım. Pek sonuç alamadım. Ozon tedavisi kalıcı çözüm sağlayabilir mi?

  1. Merhabalar Halil Bey, geçmiş olsun.
   Fibromiyalji tedavisi kişiden kişiye değişmekle beraber seviyesine göre süresinde de değişmeler olmaktadır. Ozon tedavisinin olumlu sonuçlarını görebilirsiniz. Özellikle hali hazırda devam eden bir tedavi süreciniz varsa ek tedavi olarak ozon tedavisinden maksimum verim elde edebilirsiniz.
   Klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 19. Ayrıca ozon tedavisinde mutlaka cam şişe mi kullanılmalı kan torbaları kullanılması sakıncalı mıdır?

  1. Ozon tedavisi kanınız alındıktan hemen sonra uygulandığı için torba veya cam şişe fark etmemektedir.

 20. Merhaba ben de bel fıtığı ameliyatı sonrası ayakta sinir hasarından dolayı nöropatik ağrı oluştu ozon tedavisi başarılı olur mu acaba?

  1. Merhabalar Pelin Hanım, geçmiş olsun.
   Fizik tedavinin yanında uygulanabilir. Ozon tedavisi tamamlayıcı bir tedavi olduğu için uygun tedavilerin yanında uygulandığı taktirde daha hızlı ve sağlıklı bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://www.romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 21. Merhaba ben 2020 yilinin ekim ayinda dogum yaptim dogumdan 1 hafta sonra yuz felci gecirdim ve maalesef yuzumde hasar kaldi uzerinede sinkinezi ortaya cikti ozon tedavisinin bu duruma bir faydasi olur mu acaba

  1. Merhabalar Melis Hanım, geçmiş olsun.
   Yüz felci tedavisinde ozon ek tedavi olarak kullanılabilir. Tedavi sürecinin daha sağlıklı ve hızlı olmasına yardımcı olabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://www.romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 22. iyi gunler ozon tedavisi siroz hastaligina faydasi olurmu?

  1. Merhabalar Sevket Bey, geçmiş olsun.
   Tedavinize ek olarak uygulandığında olumlu sonuçlar alınabilir. Ozon tedavisi hastalığın seyrinin yavaşlatılmasında ve de ilaçlara bağlı olumsuz yan etkilerin düzeltilmesinde alternatif olarak düşünülebilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://www.romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 23. İyi günler ben vajinal enfeksiyonun için ozon tedavisi göreceğim yalnız doktorum bir hafta boyunca yapabileceğini söyledi hatta günde iki kere bu ne kadar doğru yukarıdaki yazıda dozla ilgili sıkıntı olabiliyor demişsiniz yanlış bir yol mu olur

  1. Merhabalar Büşra Hanım, geçmiş olsun.
   Doz kullanımı klinik muayene sonucunda belirlenmektedir. Rahatsızlığınıza yönelik kullanım alanı olarak hekiminizin uzmanlık alanına girdiği için hekiminiz sağlıklı bilgi aktarabilir.

 24. Merhaba alerjik rinit ve haşimatom var ve buna bağlı olarak da hipotroid gelişti biliyorsunuz haşimato vucudu dolaşıp organları tahrip ediyor ek olarak bağışıklık sistemim de zayıf ozon tedavisinin bana katkısı olur mu yapmak istiyorum ama kararsız kaldım teşekkür ederim….

  1. Merhabalar Zeynep Hanım, geçmiş olsun.
   Klinik muayeneniz sonucunda uygun görülmeniz halinde tedaviye ek olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar alınabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 25. merhaba;
  babam 3a akciğer kanser tanısı yeni kondu ameliyat olamayacağı komoterapi yapılacağı soylendı.
  ozan tedavi ile olumlu sonuç alabilirmiyiz

  1. Merhabalar Gülsüm Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi tamamlayıcı tedavi olarak olumlu sonuçlar alınabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 26. Babam covidi yoğun bakımda tedavi görerek ağır bir şekilde atlattı. Sonrasında böbrek kısımlarında ve göğsünde ağrılar olmaya başladı. Bir çok doktora gittik tahlil sonuçları normal çıkıyor. Hastanedeki ilaçlar hariç Favira yükleme doz şeklinde aldı ve ağır geldiğini düşünüyoruz. En son ozon tedavisi önerdi bir doktor. Ağrılarına yardımcı olur mu ozon tedavisi? Iyilesmesine etkisi olur mu?

  1. Merhabalar Meryem Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi özellikle covid sonrasında tercih edilen ve olumlu sonuçlar alınan bir tedavidir. Ağrılarınız için olumlu sonuç alabilirsin. Klinik muayeneniz sonucunda ağrılarınızın nedeni araştırılarak ozon tedavisi uygulanabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 27. Kalça sıkışması sendromu cam tipi hastalığı hafif başlangıç var dediler .kalçada ağrı ve ödem oldu . Oxon önerdiler .Ancak bu hastalığın tedavisi yok sadece ötelersin eninde sonunda cerrahi diyorlar .Durdurulamaz mi ,iyileşmez mi acaba ?

  1. Merhabalar Nazlı Hanım, geçmiş olsun.
   Klinik bulgularınıza ve fiziki muayenenize bakılarak sağlıklı bilgi aktarılabilir. Muayeneniz sonucunda size özel bir program planlanmalıdır.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 28. Merhabalar ben ekim ayında covid gecirdim belli bi süre sonra koku tat tekrar düzelirken bozulma oldu var olan kokuları kötü olarak almaya başladim ve tedavisi yokmuş acaba ozon tedavisinin buna bi katkisi olurmu 5 aydır bu durumdayım berbat bi durum

  1. Merhabalar Semanur Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi vücudumuzda hücre yenileyici mekanizmaları aktive eden bir tedavi seçeneğidir. Fakat bire bir tad ve koku duyusunun iyileşmesiyle alakalı etkinliği üzerine her hangi bir çalışma bulunmamaktadır. Sadece tad ve koku duyusuna yönelik kullanılmamaktadır.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 29. Koronayi hafif atlattik ailecek ancak babamda yorgunluk halsizlik ozellikle aksamlari hayatini olumsuz etkiliyor guc kaybi yasiyor bagirsaklarininda rahatsizligi nedeni ile besin alamayip guc toplayamiyor cok kez ozon tedavisi yaptirmistir ancak koronadan sonra bu kalmis olan halsizlige nasil bir etki eder ozon tedavisi

  1. Merhabalar Güneş Hanım, geçmiş olsun.
   Ozonun doku oksijenlendirmesini artırıcı,kan-lenf sistemini temizleyici, dolaşımı düzenleyici ve antioksidan etkileri, korona sonrası tedavi sürecini ve kişiyi güçlendirmektedir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 30. Kalca eklemindeki avn ye ozon ne derece etkili. Tamamen iyilesene rast geldiniz mi? Ne kadar surede tekrar edilmeli? Senede kac kere yapilmalı bu tedavi. Tesekkurlwr

  1. Merhabalar Ayşe Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi sonrasında eklemi çevreleyen bağ dokusunda iyileşme ve eklem üzerindeki kıkırdaklarda yenilenme meydana gelmektedir. Öncelikle muayeneniz önemlidir. Ozon tedavisinden uygulamasının fizik tedavi uygulamaları, teknolojilerinden de destek alınabilir veya klinik muayeneniz sonucunda size daha uygun bir tedavi süreci planlanabilir.
   Klinik muayene sonucunda tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz ayrıntılı bilgi için 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 31. Merhaba.Dr um kesin olmamakla beraber parkinson hastalığı başlangıcından şüpheleniyor.Sağ kolumda salınma sorunu yasıyorum.Ozon tedavisi bu dönemde işe yararmı acaba.?

  1. Merhabalar Aylin Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi tamamlayıcı, destekleyici bir tedavidir. Uygulanan tedavi programınıza ek olarak olumlu sonuçlar verebilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 32. Merhaba bende sistit idrar yolu enfeksiyonu var 1 senedir devam ediyor antibiyotik kullanıyorum ama geçici çözüm oluyor ilaçlar bitince tekrar böbrek ağrılarım başlıyor. Bende en belirgin olan özelliği böbreğimin sürekli ağrıması sık sık idrara çıkma bu durumdan çok muzdaribim. Ozon tedavisi işe yarar mı

  1. Merhabalar Hilal Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi tamamlayıcı, destekleyici bir tedavi; hali hazırdaki tedavinize ek olarak olumlu sonuçlar verebilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 33. merhaba bende kansızlık var ozon tedavisi işe yarar mı?

  1. Merhabalar İrem Hanım, geçmiş olsun.
   Kan dolaşımınızı hızlandıracağı için ve doğru beslenme programı ile ozon tedavisinden olumlu sonuç alabilirsiniz.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 34. merhaba saçım çok yağlı ve ince olduğu için her gün yıkamak zorunda kalıyorum yıkamadığım zaman çok fazla kaşınıyor ve kaşıdığımda da elime yağ bezeleri gibi şeyler geliyor ozon tedavisi saça iyi gelir mi doktorum önerdi

  1. Merhabalar Şevval Hanım geçmiş olsun.

   Saç dökülmesini önler. Saçlı deride meydana gelen hastalıkların tedavi edilmesine yardımcı olur. Saçlı deride oluşan mantar hastalığını yok etmeye yardımcı olur. Mantar gibi mikrobik hastalıkların önüne geçmede yardımcı olur. Ozon tedavisi, yeni saç köklerinin oluşmasına yardımcı olur. Kurumumuzda saçları uygulanmamaktadır. Araştırma yaparak, size uygun bir kuruma başvurarak tedavi sürecinize başlayabilirsiniz.

 35. merhaba covid 19 sonrası koku alma bozukluğum ve herşeyden kötü koku alma durumum bulunmakta. ozon tedavisi etkili olurmu*

  1. Merhabalar Nur Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi vücudumuzda hücre yenileyici mekanizmaları aktive eden bir tedavi seçeneğidir. Fakat bire bir koku duyusunun iyileşmesiyle alakalı etkinliği üzerine her hangi bir çalışma bulunmamaktadır ama covid sonrası ozon tedavi yaşam kalitenizin yükseltilmesinde fayda sağlayacaktır.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 36. merhabalar. prurigo nodularis hastasiyim kolumda ve bacagimda ileri derecede kabarikliklar var. ozon tedavisinin yarari olur mu ise yarar mi bilgilendirir misiniz? tesekkur ediyorum.

  1. Merhabalar Merve Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi pek çok cilt rahatsızlığında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Prurigo nodularis’de bunların içerisindedir. Medikal tedavileriniz oldukça önemlidir. Doktorunuzun uyguladığı ilaç tedavilerini yakından takip etmeniz ve ihmal etmemeniz gerekmektedir. Ozon tedavisi de tamamlayıcı ve destekleyici tedavilerden bir tanesidir. Fayda görebilirsiniz. Fakat ozon tedavisi iyileştirici yönden uygulanabilecek ek tedavilerdendir. Rahatsızlığınız direk tedavisi değildir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 37. Merhabalar, 5 yıldır çölyak hastasıyım vücudumda sürekli kaşıntı oluyor özellikle şu değdinde ve duştan sonra bunun ozonla iyileşebileceğini duydum ne denli faydası olur ve kesin çözüm olur mu bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Merhabalar Afra Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi tamamlayıcı bir tedavidir. Çölyak rahatsızlığınıza yönelik tedavinize ek olarak planlanırsa olumlu sonuçlarını görebilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 38. Merhabalar, parkinson başlangıcı nedeniyle dizlerinde ağrı olan bir hastada ozon tedavisi işe yarar mı ?

  1. Merhabalar Burcu Hanım, geçmiş olsun.
   Diz ağrılarına yönelik Ozon tedavisi uygulanabilir, olumlu yanıt alınacaktır. Ama daha sağlıklı bir tedavi süreci için ozon tedavisinin yanında fizik tedavi uygulamalarından da destek almanızı öneririz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 39. Merhabalar. Ozon tedavisi. Hakkında Bende sırt bel ve ayakta ağrı var. Ozan tedavi çözüm ólurmu. Ayrıca kardeşim de diz kemiklerde ağrı var. Çözüm olurmu

  1. Merhabalar Ercan Bey, geçmiş olsun.
   Bel ağrısı, boyun ağrısı, diz ağrısı, kalça ağrısı, omuz ağrısı, fibromiyalji, migren, eklem romatizmaları, mide ülseri ve kanserden kaynaklanan ağrılarda ozon terapinin faydaları gözlenmektedir ama rahatsızlığın kaynağı da önemlidir. Klinik muayene sonucunda daha sağlıklı bilgi aktarılabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 40. Merhabalar ben Fizyoterapistim, annemde ileri derecede gonartroz var, doktorlar yıllardır ameliyat olması gerektiğini söylüyorlar annem ise ameliyattan kaçıyor ve aşırı kilosu var(90 kilo) ileri derece gonartroz hastalarında ozon tedavisinin etkinliği nedir? Bu konuda tecrübeleriniz nelerdir ve kaç seans uygulanıyor? Teşekkür ederim şimdiden.

  1. Merhabalar Nuran Hanım, geçmiş olsun.
   Diz osteoartriti tedavisinde hastalığın evresine göre tedaviye ek olarak ozon tedavisi uygulanabilir. Sadece ozon tedavisi yeterli olmayacaktır. Kilo kontrol altına alınmalı fizik tedavi uygulamları, egzersizler, sıcak ve soğuk uygulamalar, hidroterapi, manuel terapi, masaj, elektroterapi, ultrason, bantlama teknikleri gibi tedavi yöntemlerinden destek alınarak kişiye özel bir tedavi yöntemi oluşturulmaktadır.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 41. İyi akşamlar efendim benim geçen sene sağ elimin yüzük parmağında ağrı başladı Dr gittim tetik parmak hastalığı dendi kortizonlu iğne yapıldı şuan elimi açıp kapatırken takılıyor ağrımaya başladı ne yapabilirim teşekkürler

  1. Merhabalar Nilgün Hanım, geçmiş olsun.
   Fizik tedavi hekimlerinini kontrolünde elektro terapi,egzersiz,ilaç, nöral terapi, kuru iğne, sıcak, soğuk, ve manuel terapi teknikleri uygulanabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 42. Hocam merhaba. Ben diyabet hastasıyım. Sigara gibi kötü bir alışkanlığım var. Ozon tedavisinin diyabet hastası için faydalı olduğunu duymuştum. Kan akışını da hızlandırıyor olmasının ereksiyon bozukluğunu gidermede faydası olur mu?

  1. Merhabalar Kemal Bey, geçmiş olsun.
   Klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.
   Ozon tedavisi uygulanan hastaların kan şekeri dikkatle izlenmelidir. Çünkü ozon tedavisi sonucunda kullanmaları gereken ilaç dozu çok azalmaktadır.
   Kan şekerinde düzene girme yanında hastaların genel durumunda düzelme, iş gücünde artış ve uykusunun düzene girmesi görülür. Hücresel immunite de artış yanında antioksidan savunma gücünde de artış görülür. Bu da şeker hastalarının korkulu rüyası olan mikrobik hastalıklara yakalanma konusunda başarı sağlamaktadır.
   Cinsel fonksiyon bozukluğu olan hastalar, öncelikle bir üroloji uzmanına, başvurarak altta yatan herhangi bir organik sebep olup olmadığına araştırması gerekmektedir. Ozon Tedavisi, klasik olarak tüm hastalıklarda olduğu gibi, cinsel fonksiyon bozukluklarında da kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırarak sertleşme probleminin de azalmasına yardımcı olabilir. Cinsel fonksiyon bozukluklarında altta yatan sebeplere bakıldığında görülecektir ki, ozon tedavisi tüm bu hastalıklarda etkilidir. Dolayısıyla ozon tedavisi, altta yatan hastalığı da tedavi ederek cinsel fonksiyon bozukluklarının azaltılmasına yardımcı olur.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 43. Merhaba, ben 25 ekimde korona oldum sonra koku kaybı oldu ama tat kaybı olmadı. Koku yavaş yavaş geldi ama bazı kokular sucuk kızartması gibi eskisinden farklı geliyordu ama tat olarak sorun yoktu.Sonra 10 aralık civarları sol kuşağım biraz çınlıyo diye kkb gittim 22 aralıkta doktor ilaç yazdı flutel sprey yazdı 8 gün gibi kullandım akşam tek sıkım ve kullanmaya başlayınca 6-7 gün sonra hoş olmayan koku ve tat alma sorunu oldu ve ilacı bırakalı 5 gün oldu ama düzelmedi henüz. Bunun için ozon tedavisi işe yarar mı acaba?

  1. Merhabalar Üzeyir Bey, geçmiş olsun.
   Tat almayla alakalı ozon tedavisi üzerine bir çalışma yapılmamıştır. Ozon tedavisi faydalı olacaktır ama tat probleminiz için sağlıklı bilgi malesef veremeyiz. Solunum ve güçsüzlük problemleri için sizlere yardımcı olabiliriz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 44. Merhaba
  Bende kalp hastalığı var 2 stent ve balon kullanıldı şekerim var insülin kullanıyorum yüksek tansiyonum var,böbrekte protein kaçağı,koah,allerjim var hapşırık rahatsız ediyor kanda demir eksikliği ve eeee yeter diyeceksiniz eklem ağrılarım var bunların hepsi seanslarda verilecek ozon tedavisi ile beni rahatlatırmı şimdiden teşekkür ediyorum.

  Saygılarımla

  1. Merhabalar Emin Bey, geçmiş olsun.
   Rahatsızlıklarınız için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Muayeneniz sonucunda size uygun bir tedavi süreci oluşturabiliriz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 45. Merhaba! Ben trafik kazası geçirdim ve sağ bacağımda sinir de bir problem var bu yüzden düşük ayak oluştu ayağımı yukarı çekemiyorum ozon tedavisi sinir için bir işe yarar mı

  1. Merhabalar Rezan Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi tek başına yardımcı olmama ihtimali yüksektir. Yanında fizik tedavi uygulamaları, egzersiz ve teknolojiler kullanılarak bir tedavi süreci oluşturulduğu taktirde olumlu yanıt alabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 46. Merhabalar;
  Şeker ve tansiyon hastasıyım 37 yaşındayım evde corona virüsü sadece tat ve koku kaybı yaşayarak geçirdim ve ozon tedavisi olmak istiyorum virüsün bıraktığı etkiler varsa bunlardan kurtulabilir miyim. Bir de şeker ve tansiyonuma ne gibi etkileri olur
  Sağlıklı günler dilerim.

  1. Merhabalar Naci Bey, geçmiş olsun.
   Ozon Tedavisi tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.Özellikle;
   Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını hızlandırması
   Bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırması
   Damarları (arter ve venler) yeniler, tansiyonun düzelmesini sağlaması
   Kan ve Lenf sistemini temizsi, sayesinde sizin için olumlu sonuçlar sağlayacak bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavinin yanında alabileceğiniz fizik tedavi yöntemleri ile (https://romatem.com/covid-19-sonrasi-rehabilitasyon) çok daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 47. Merhabalar covid 19u atlattıktan sonra tad ve koku kaybı düzelmedi acaba tad ve koku kaybı için faydalı olabilir mi.
  Teşekkürler

  1. Merhabalar Nur Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi vücudumuzda hücre yenileyici mekanizmaları aktive eden bir tedavi seçeneğidir. Fakat bire bir tad ve koku duyusunun iyileşmesiyle alakalı etkinliği üzerine her hangi bir çalışma bulunmamaktadır. Sadece tad ve koku duyusuna yönelik kullanılmamaktadır.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 48. Merhaba hocam annem 3 ay bel kayması ameliyatı oldu 3 aydır ameliyat yeri kapanmadı hergun dikis atılıyor antibiyotik tedavisi yapılıyor artık bıkmış durumda ozon tedavisi annemin yarasının kapanmasını sağlar mı

  1. Merhabalar Sema Hanım geçmiş olsun.
   Ozon tedavisinin yaralar üzerinde olumlu etkisi vardır. Uzman muayenesi sonucunda tedavi için uygun görülürse, ozon tedavisi yaraların iyileşmesi adına yardımcı olacaktır.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 49. Merhaba romatoid artrit başlangıcındayım henüz tam tanı koyulmadı fakat belirtileri mevcut. Ozon tedavisiyle romatoid artrit olmak engellenebilir mi ? Hasta Olmadan kurtulma şansı olabilir mi ?

  1. Merhabalar Bahar Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavi tamamlayıcı tıp görevindedir. Tedavi sırasında olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Muayeneniz sonucunda oluşacak tedavi sürecinin yanında ozon tedavisi görebilirsiniz.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 50. Bende kanda tespit edilmeyen ancak halk arasında yel tabiri kullanılan bir ağrı vardır.Bunun tedavisinde ozon tedavisinin ne kadar yararı vardır. baska bildiğiniz tedavi seklini lütfen yazınız ve yardımcı olun çünkü cok dr. gittim hep ilac kullandım sadece ağrıyı belli zanamda kesiyor tekrar devam ediyor.BU konuda bilgilendirirseniz mutlu olurum teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Necmattin Bey, geçmiş olsun.
   Yel tabiri edilen ağrılar genelde kısa süreli yada dönemsel olmaktadır. Ozon tedavisi faydalı olabilir. Ozon tedavi tamamlayıcı tıp görevindedir. Rahatsızlığınız tam teşhisi konulduktan sonra ozon tedavisi, enjeksiyon tedavileri, ilaç tedavisi, rahatsızla göre hil terapi, fizik tedavi uygulamaları kullanılabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 51. merhabalar..
  25 yaşındayım alerjik rinit hastasıyım. Neredeyse her hafta alerji oluyorum hapşırık krizleri geçiriyorum. Ozon tedavisi işe yarar mı?

  1. Merhabalar Elmas Hanım, geçmiş olsun.
   Ozon tedavisi alerjik hastalıklarda uygulanmakta ve fayda sağlamaktadır.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 52. 4 yıl önce fibromiyalji hastalığım vardı. Doktorumun tavsiyesi üzerine Ozon Tedavisine başladım ve o zaman hem kas ağrılarımda hemde kronik yorgunluma çok faydası oldu hatta ağrılarım yok oldu artık.
  1,5 yıldır da Genital bölgemde siğil im var. Hpr Teşhis i konuldu. 2 kez yaktırdım. sayısı azaldı ama yine çıktı. Doktorum tekrar yakılmasını yada krem ile tedaviyi önerdi. Yakılma işlemi sırasında anestezi verilecek. Ben bu süreçte anestezi almayı istemiyorum.
  Bu virüsün tekrarlamaması içinde Bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiğini söylüyorlar. Ozon tedavi ile Bağışıklık sistemimi güçlendirip virüsün tekrar oluşmamasını sağlayabilirmiyim?
  Ozon Tedavisi enfeksiyon ve mantar hadtalıklarında etkisi olduğunu biliyorum. Hpr içinde etkilimidir?

  1. Merhabalar Betül Hanım, geçmiş olsun.

   Ozonun bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi var. Ancak var Olan siğile müdahale edildikten sonra ozon yapılması daha doğru olur.Mevcut siğili yok edemeyebilir.

   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

  2. Kas agrisi ve birseyi alirken kol kaslarinda titreme oluyormuydu

 53. ozon tedavisinin ani işitme kaybına faydası olur mu acaba

  1. Merhabalar Hüzeyin Bey, geçmiş olsun.

   Ozon tedavisi tamamlayıcı olarak eğer rahatsızlığınız için hekiminiz yönlendirirse kullanılabilir. İşitme problemine yönelik uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir.

  2. 1993 yılında non-response ani işitme kaybına maruz kaldım. Damar genişletici tedaviye ek olarak ozon tedavisi uygulanmıştı. Çok az bir kayıpla iyileştim. Şimdi o döneme göre ozon tedavisi çok daha gelişmiş şekilde uygulanıyor.

   1. Merhabalar Sezgin Bey, geçmiş olsun.
    Rahatsızlığı atlatmanıza çok mutlu olduk. Günde güne teknolojilerin gelişmesi ile tedavi yöntemleri de gelişmektedir. Romatem ailesi olarak hem teknolojileri hem de bilimsel çalışmaları güncel olarak takip ediyor ve en sağlıklı şekilde hastalarımıza yardımcı oluyoruz.
    Romatem ailesini tercih ettiğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

 54. merhaba, damar tıkanıklığı şüphesi olan biri kişi ozon tedavisinden bir fayda görür mü? yada yapılmasında risk var mıdır?

  1. Merhabalar Burak Bey, geçmiş olsun.
   Damar tıkanıklığı süphesi bununan hastalarda uygulanabilir ama destekleyici, tamamlayıcı bir tedavidir. Mutlaka bir hekim muayenesi sonucunda farklı tedaviler eşliğinde uygulanmalıdır.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

   1. Merhaba, geçenlerde Hakan Taşıyan’ın sağlık durumuyla ilgili haberleri görmüşsünüzdür. Karaciğer ve böbrek nakli olabileceği söyleniyordu. Videosunun altına bir hayranı “ozon tedavisi” olması gerektiğini yazmış. Onun görünen hastalık durumu için sizce uygun mudur bu yöntem?

    1. Merhabalar Ozan Bey,
     Ozon tedavisi tamamlayıcı bir tedavidir. Rahatsızlığa yönelik cerrahi operasyondan sonra hekimi uygun görürse yönlendirebilir. Sağlığı açısından her hangi bir engel yok ise fayda sağlamaktadır.
     Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 55. Mutlaka hem hissiyatın hem hareketin geliştirilmesi için fizik tedavi uygulamaları ve egzzersizleri gereklidir. Ozon tedavisi destekleyici bir tedavi olarak fizik tedavinin yanında uygulanabilir.
  Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 56. Merhabalar yüksek gerilim elektrik çarpması sonucu sağ ayagimda baldirimda patlatma yaparak elektrik çıktı sol ayaktan damar alınıp sağ ayağıma eklendi şuan durumum iyiye gidiyor ama hala sağ bilek ten sonra his ve kontrol yok parmaklarımı oynatamiyorum bu tedavi yönteminin iyileşme sürecine etkisi olur mu şuan 7 ayimdayim hala bir değişim yok pandemiden dolayı fizik tedavide alamadım öneriniz nedir ?

 57. merhabalar
  ozon tedavisine yeni başladım, 15 gün önce ilk seansı ve dün de ikinci seansı aldım.Ozonun faydalarını araştırırken sitenizdeki bilgileri okudum ve tedavi sırasında C vitamini ile E vitamini içeren tüm antioksidanların bırakılması gerektiği bildiriliyor.
  Doktorum beni bu konuda uyarmadı ve ben de hergün düzenli olarak balık (krill) yağı ile birlikte antioksidan olarak eş zamanlı üzüm çekirdeği yağı ve yatmadan önce aldığım kolojen içerisinde mevcut olan 100 mg c vitaminini alıyorum.
  Soru: 1) ne kadar süre önce bu vitaminleri bırakmak gerekir? 1 gün, 3 gün yada sadece ozon aldığım gün bırakmak yeterli mi?
  2) Ozon seanslarının tamamı bitene kadar mı almamak gerekir. (Ben haftalık seanslar alacağım, bu durumda 8 hafta bu vitaminleri kullanmamalı mıyım ?
  3) Bu vitaminleri yani C ve E vitaminleri almak ozon tedavisinin seyrini olumlu- yada olumsuz nasıl etkiler?
  Teşekkür ederim.

  1. Merhabalar
   Ozon tedavisi vücutta kontrollü bir oksidan durum oluşturarak kendi antioksidan mekanizmalarımızı harekete geçirerek etkisini göstermektedir. Yani C ve E vitamini gibi anti oksidanlarla zıt yönlü çalışmakta bu da birbirlerinin etkisini kısmen azaltmaktadır. Antioksidanların etki süreleri farklılık göstermekle birlikte ozon tedavisiyle aynı gün alınmamaları yeterlidir. Yine de her seanstan birkaç gün önce ve sonra alınmaması tedbiren daha uygun olabilir. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.