Omuz Sıkışma Sendromu

Omuz ağrıları toplumda bel ve boyun ağrılarından sonra en sık görülen ağrılı durumlardandır. Kişinin günlük yaşamını ve çalışma kapasitesini önemli ölçüde etkileyebilen ciddi bir sağlık problemidir. Omuz sıkışma sendromu ise omuz ağrılarının en yaygın nedenidir. Bursit, tendinit gibi ağrılı durumlar yanında ciddi kas yırtıklarını da içine alan geniş bir hastalık grubu bu tanımlama içine girer.

Omuz Sıkışma Sendromu Nedir?

Omuz Kas ve Tendon Yırtılması

Omuz eklemi insan vücudunun en hareketleri eklemlerindendir. Günlük yaşam hareketleri sırasında aktif olarak yoğun şekilde kullanılır. Kürek kemiği, köprücük kemiği ve kol kemiği  omuz eklemini oluşturan kemik yapılardır. Kolun öne, arkaya ve yana hareketlerini sağlayan kasların bu kemik yapılar ve bunları bağlayan bağlar arasında sıkışması sonucu omuz sıkışma sendromu ortaya çıkar.

Omuz Sıkışma Sendromunun Nedenleri Nelerdir?

Omuz sıkışma sendromu çoğu durumda bir aşırı kullanım yaralanması olarak ortaya çıkar. Kasın tendonuna ait iç nedenlerden veya tendon harici dış nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Bazı durumlarda bu iki neden bir arada da bulunabilir. Dış nedenler arasında bölgedeki kemik yapıların doğuştan veya sonradan gelişen anormallikleri ve bağların değişik nedenlere bağlı olarak kireçlenmesi sayılabilir. İç nedenler ise bölgedeki tendonların zaman içinde azalmış kanlanmasına bağlı olarak önce kısmi sonra tam yırtığa kadar giden yıpranmalarıdır.

Tekrarlayan baş üzeri hareketleri yapan meslek gruplarında çalışmak (örn. boyacılar, inşaat işçileri),  bazı sporlar (örn. atma-fırlatma sporları, yüzme, basketbol, voleybol), ani ve zorlayıcı hareketler (örn. düşme) ve yaşlanmaya bağlı olarak eklem yapılarında meydana gelen yıpranmalar sıkışma sendromu için bilinen risk faktörleridir.

Omuz Sıkışma Sendromunun Belirtileri Nelerdir?

Kol hareketleri sırasında ortaya çıkan ağrı omuz sıkışma sendromunun en sık görülen belirtisidir. Özellikle baş üzeri hareketlerde ortaya çıkan ağrı zamanla devamlı hale gelebilir ve geceleri uyku uyutmayacak şekilde olabilir. Ağrı omuzdan kolun ön ve yan kısmına doğru yayılabilir. Etkilenen omuz üzerine yatmak ağrıyı şiddetlendirir. Sonuçta omuz hareketleri ileri derecede ağrılı ve kısıtlı hale gelip,  hasta giyinme-soyunma, diş fırçalama, saç tarama gibi günlük yaşam aktivitelerini yapamaz duruma gelebilir. İlerleyen dönemlerde omuz ve kol kaslarında kuvvetsizlikler ortaya çıkabilir.

Omuz Sıkışma Sendromu Tanısı Nasıl Konur?

Omuz sıkışma sendromu tanısı dikkatli bir hasta öyküsü ve fizik muayene ile konur. Omzu zorlayıcı hareketler, sporlar, düşme, çarpma gibi travmalar sorgulanır. Fizik muayenede bazı özel testler yardımıyla sıkışmanın varlığı araştırılır. Hastanın klinik durumuna göre röntgen, ultrason veya MRI (manyetik rezonans) gibi görüntüleme yöntemlerine ihtiyaç duyulabilir. Omuz bölgesinde ağrı yapabilecek diğer nedenleri dışlamak için gerekli görüldüğünde başka görüntüleme ve laboratuar incelemelerine başvurulabilir.

Omuz Sıkışma Sendromu Nasıl Tedavi Edilir?

Omuz sıkışma sendromunun tedavisinde erken dönemde kolu zorlayıcı hareketlerden kaçınılması tavsiye edilir. Özellikle baş seviyesinin üzerindeki hareketler ve aktiviteler kısıtlanır. Bu dönemde aralıklı soğuk uygulama ve beraberinde ağrı azaltıcı ve iltihap giderici ilaç tedavileri uygulanabilir. Ağrının şiddetli ve hareket kısıtlılığının belirgin olduğu durumlarda eklem içi steroid enjeksiyonları yapılabilir. Omuzun tamamen hareketsiz kalması omuz ekleminde tutukluğa ve kaslarda zayıflığa neden olacağından bu dönemde ağrıyı arttırmayacak şekilde egzersizlere başlanması tavsiye edilir.

Omuz sıkışma sendromunun tedavisinde fizik tedavi uygulamaları önemli yer tutar. Bu amaçla, soğuk-sıcak uygulamaları, ultrason, ağrı kesici ve kas kuvvetlendirici akım tedavileri, manuel terapi, kuru iğneleme, bantlama ve Hilterapi (yüksek yoğunluklu lazer tedavisi) gibi yöntemleri içeren bir fizik tedavi ve rehabilitasyon programı uygulanır.

Egzersiz tedavisi omuz sıkışma sendromunun tedavisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Özellikle omuz bölgesi kaslarının kuvvetlendirilmesi tedavinin başarısı ve sorunun tekrarının önlenmesinde oldukça önemlidir.

Yapılan tedavilere rağmen sonuç alınamayan veya yapılan görüntülemelerde tendonlarında tam kopma tesbit edilen hastalarda cerrahi tedavi gündeme gelebilir. Cerrahi tedavi artroskopik yöntemle veya açık olarak yapılabilir. Operasyonla sıkışıklığa neden olan yapılar düzeltilir. Tendon yırtığı varsa  tamir edilir. Operasyon sonrasında eklem hareket açıklığının geri kazanılması ve bölgedeki kasların kuvvetlendirilmesi için egzersiz uygulamalarına başvurulur. Gerekli görüldüğü durumlarda fizik tedavi uygulanabilir.

Omuz sıkışma sendromu ile sorunlarınızla ilgili bilgi almak için hemen bizi arayın. 444 76 86

57 comments

 1. Merhabalar,
  yaşım 60 ve pandemi dönemi 3 ay metroya binmek zorunda kaldım. Bu zamana kadar omuzlarımda hiçbir ağrı ve sızı olmadı. Sonra farkettimki metronun soğutma sistemi direk insanların omuzlarına iğne gibi batıyordu.Bunu diger arkadaşlarla da paylaşınca gördümki onların bazılarında da aynı şey vardı fakat onlar benden çok daha genç olduklarından fazla etkilinmemiştiler. Bu yukarıdan iğne gibi omuzlarıma saplanan soğuk sonrası aylardır sızı hala devam ediyor. Rüzgar esince bile sızı yapıyor. Kısacası en ufak bir yel bile sadece omuzlarımda üst kısım sızı yapıyor.
  Metroya binmek zorunda olduğum zaman omuzlarımı birşeyle kapatmazsam çok acı veriyor.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhabalar Yahya Bey, geçmiş olsun.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 2. Merhabalar benim omuzunda kolumu indirip kaldırırken ağrılı bir kütleme oluyor sonra omuz ve koluma ağrı sallanıyor ve kolumu indirip kaldırırken dirsek arkasıyla omuzum ayñi anda kütlüyor dirsek iç tarafında kolumu açarken bir şey atlıyor ama bu omzum kütlediği zaman o atlama geçici bir süreliğine kayboluyor sonra tekrar aynı bunun tedavisi nedir acaba yaklaşık 1 yıldır böyle sağ kolumda oluyor kaslar zayıflamış deyip güçlendirme egzersizi veriyorlar asıl alttaki sorun neyse onu tedavi etmek yerine benim yaşam kalitem zaten çok kötüleşmiş durumda ben eskisi gibi kullanabilsem kolumu niye gidiyim

  1. Merhabalar Şerife Hanım, geçmiş olsun.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 3. Hocam benim sağ omuzumda ve kol arkasında yoğun Bi ağrı var bu ağrı başladığından beri sağ kolumda aşırı Bi güç kaybı yaşıyorum cevaplarsanız sevinirim

  1. Merhabalar İsmail Bey, geçmiş olsun.
   Sinir sıkışması olabilir. Klinik bulguların incelenmesi gerekmektedir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 4. İyi günler 10 mayıs tarihinde sok küreğime ağrı girdi sol koluma vuran şekilde. Fizik, ortopedi, kalp ve göğüs hekimine gründüm. Mr sonucuma göre sol omuzda kas sıkışması varmış. Kas gevişetici iğne verdiler 7 gündür vuruluyorum iğne vurulunca ya da sıcak su uygulayınca ağrı geçiyor. Yatınca ağrı ağrı geçiyor fakat oturunca ağrı batma şeklinde oluyor.. Bu ağrının uzun sürmesi normal mi yoksa riskli bir durum mu ?

  1. Merhabalar Burak Bey, geçmiş olsun.
   Rahatsızlığın seviyesine ve rahatsızlığın olduğu bölgeye gün boyunca dikkat etmenize bağlı süreç uzayıp, azalabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 5. Merhaba hocam omuzda kas yırtığım vardı ameliyat oldum 1 ay askıda kaldı kolum sonra egzersizleri yapmaya başlayınca çok ağrım oldu doktor sinir sıkışması olduğunu söyledi önce bilekten sonra omuzdan iğne yapıldı fakat anlamadığım ameliyattan sonra oldu bu ameliyatta bir sıkıntı mı oldu yoksa uzun süre kullanılmadığı için mi ? Şimdiden çok teşekkür ederim kolay gelsin iyi çalışmalar.

  1. Merhabalar Müzeyyen Hanım, geçmiş olsun.
   En sağlıklı bilgiyi operasyonu yapan hekimden alabilirsiniz veya fiziki muayeneniz sonucunda aktarılabilir.
   Operasyonun büyüklüğüne veya iyileşme sürecindeki durumunuza bağlı problemler olabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 6. Merhabalar yaklaşık dokuz ay gibi bir süredir sol kolumda boynumda ve sırtımda ağrılar vardı sol kolumu hareket ettirirken çok canım yanıyordu fizik doktoru ortapedi birçok doktora gittim enson beyin cerahi önerdiler gittiğim beyin cerahi doktorları iki adet boyun fitigim olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söylediler ameliyat oldum boyun ve sırt ağrılarım geçti ama sol kolumdaki ağrılar geçmedi sol kolunun arka ve ön kısmında yanma ve batma gibi ağrılar var hareket edince azalan oturduğum zaman ortaya çıkan ağrılar sabah uyandigim zaman bu ağrılarım dahada artıyor ve bütün yaşam kalitemi düşürdü ameliyattan dolayı halen raporluyum çalıştığım zaman yine bu sorunlarım devam edecek işimi özel hayatımı bütün yasantimi etkileyen nedeninin ne olduğunu bilmediğim ve nerdeyse gittiğim hiçbir doktorun bilemediği bir ağrı bana tavsiyeniz ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. Merhabalar Asiye Hanım, geçmiş olsun.
   Fıtığınızdan kaynaklı mı? Ameliyat sonucunda mı oluştu veya geçmedi? Farklı bir rahatsızlıktan kaynaklı? Gibi soruların yanıtını bularak; fiziki değerlendirme, güncel sonuçlar ile doğru tanı ve tedavi süreci planlanabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 7. Merhaba hocam benim 3 gündür çok şiddetli bir şekilde boynumu sağa sola çevirirken ağrı oluşuyor. Boynumda Bi ağrı yok. sağa sola çevirirken boynumu 2 kürek kemiği in ortasında ağrı oluşuyor. Sola hiç çeviremiyorum sırtımın üstüne bile yatamıyorum. Yattığım zamanda zorla destekle kalkıyorum. İlaç kullanıyorum 3 gündür ama fayda etmedi. Bu normal bişey mi

  1. Merhabalar Samime Erdem, geçmiş olsun.
   3 gündür ağrılarınızda azalma olmadıysa hekime başvurmanızı öneririz.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 8. merhaba
  hocam bugün uyandığımda sol kolumun arka kısmında döndükçe ağrım oldu.ama yayılan bir ağrı değil.hareket ettikçe sağa sola döndükçe ağrıyor.kolumu yukarı aşağı sağa sola hareket ettirdikçe ağrım oluyor.yukarı aniden kaldırıp aşayı indirdiğimde kolumu indiremiyorum.kilitleniyor.akçiğerlere bağlı birşey olabilirmi.bunun sebebi ne olabilir.yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhabalar Dilek Hanım, geçmiş olsun.
   Yanlış bir hareketten kaynaklı olabilir. Akciğerden şüpheleniyorsanız dahiliye bölümüne başvurabilirsiniz. Bir kaç gün içinde azalma olmazsa fizik tedavi bölümüne başvurarak da tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 9. Omuz ve kol ağrısı için

  1. Merhabalar İsmet Bey, geçmiş olsun.
   Klinik değerlendirme sonucunda rahatsızlığın seviyesine yönelik bilgi aktarabiliriz.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 10. Merhaba bir sorum olacaktı gece uyurken dirsejlerim ve omuzlarım tutuluyor zor düzeltiyorum ve bileklerimde ödem vardı önceden vede fibromiyalji var denildi bunun sebebi ne olabilir bilgi alabilir miyim

  1. Merhabalar Rabiya Hanım, geçmiş olsun.
   Fibromiyaljiden kaynaklı olabileceği gibi fıtık veya düzleşme de olabilir.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

 11. Merhabalar bugün sabah kalktığımda kolumu kaldıramadım ve başımı döndürürken hep ağrı oldu ve eğildiğimde omzumda yanma oldu birde bende sinir sıkışması var ondan kaynaklı olabilirmi acaba

  1. Merhabalar Neslihan Hanım, geçmiş olsun.
   Bir kaç gün içinde geçmesini bekleyebilirsiniz. Yanış tarza uyumanıza bağlı baskı olmuş olabilir. Rahatsızlık zamanla geçmek yerine artarsa hekime başvurmanızı tavsiye ederiz.
   Klinik muayene sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

 12. Merhaba. Bugün omzundan iğne oldum. Egzersize ne zamam başlayacağımı konuştuk ama sonradan kafam karıştı. İlk 3 gün sadece sarkaç egzersizi mi yapıyorduk, yoksa istirahat mi ediyorduk acaba? Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler.

  1. Merhabalar Zeynep Hanım, geçmiş olsun.
   Tedavi süreci kişiye özeldir. Klinik muayeneniz sonucunda hekiminiz size uygun bir süreç planlamaktadır. Rahatsızlığınız seviye, fiziki durum, tedavi programınız veya şuana kadar aldığınız tedavilere göre süreç planlanmaktadır. Tedavi gördüğünüz hekime veya fizyoterapiste başvurmanızı öneririz.

 13. Merhabalar Zeynep Hanım, geçmiş olsun.
  2. Enjeksiyon tedavilerini değerlendirmenizi öneririz. Enjeksiyon tedavisinden sonra 10 gün kadar beklemelisin ve egzersizlere kesinlikle devam etmelisiniz yoksa donuk omuz gelişebilir. Fayda görülmezse cerrahi müdahale veya genel anestezi altında omuzu açma işlemi uygulanabilir. Mutlaka ortopedi takibi öneririz.

  1. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak: Yazdığım gibi ikinci gittiğim doktor emar istedi. Sonuç alıp ikinci muayeneme gidene kadar egzersiz yapamadım ve kolumu tamamen kaldıramamaya başladım. Bu egzersiz yapamadığım iki haftada donuk omuz olmuş olabilir miyim?

   1. Merhabalar Zeynep Hanım, geçmiş olsun.
    Problemli bir bölge olduğu için oluşma ihtimali vardır.

 14. hocam omuz çıkığım var 6. günümdeyim yatarken inanılmaz ağrıyor, askıyı çıkarıp yattığımdaysa kolum düz vaziyette iken ağrısı azalıyor. Sizce yatarken çıkarmam iyilesmeyi etkiler mi? Teşekkürler 😉

  1. Merhabalar Ali Bey, geçmiş olsun.
   Omuz çıkığı iyileşme sürecini ortopedistler takip ediyor, askıya alan hekime danışmanız daha uygun olur.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 15. Merhaba, ben Ata. 21 yaşındayım, Kaydettiğim kadarıyla yaklaşık iki senedir bir şekilde sol omuzumda ağrı oluşuyor. İlk kayıt ettiğim 2019’daki tarihlerde iki hafta gibi aralıklarda oluşuyorken, şimdi ortalama 3 ay gibi bir tekrarlayabiliyor. Ağrı her seferinde başladığı öğlen veya akşamın gününden, sonraki günün sabahına kadar sürüyor ve duruyor. Geceye doğru ağrısı daha yoğunlaşabiliyor, kolumun hareket kabiliyeti kısıtlanıyor ve genelde zor uyutuyor ancak sonraki günden sonra hiç devam etmiyor ve hep sol omuzda oluşuyor. Ek olarak, omuza dışardan bakınca herhangi bir şişlik, kızarıklık vb. bulunmuyor. Lise yaşlarından beri dik bir postürde durmayı unutan biriyim, neredeyse her zaman sol tarafıma yatarım ve son bir senedir gün içerisinde çoğunlukla koltuk gibi yerlerde sola yatık vaziyette elektronik cihazları kullanıyorum. Öğrenci olduğum için çoğunlukla ekran başındayım ve ev ortamı ergonomik olmadığından zaman zaman istemsizce otururken de eğik oturmak durumunda kalıyorum. Genellikle hafif spor yapıyorum ancak zaman zaman esneme ve ısınmayı atladığım olabiliyor. Son ağrı olduğu zamanda evde egzersiz sonrası oluşmuştu ve hareketleri dar alan sebebiyle doğru yapamamıştım. Evde sık sık yetersiz hareketli geçirdiğim günler olabiliyor ve ayrıca yaptığımın sporun ve hareketin kas ve vücut sağlığım için yeterli seviyede olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca annemde de hava değişimlerinde diz ağrısı olur, kendisi romatizma diyor bu kendisindeki duruma. Bendeki ağrının sebebi ne olabilir ve tavsiyeniz nedir ? Teşekkürler.

  1. Merhabalar Ata Bey, geçmiş olsun.
   Rahatsızlığın nedenini tam olarak bulmamız için klinik muayene ve tahliller gerekmektedir. Kaslar, tendonlarla ilgili, sinirlerle ilgili veya romatizmal bir rahatsızlık mı? Bunların anlaşılabilmesi için muayene gerekmektedir. Fizik tedavi bölümüne yada romatoloji bölümüne başvurarak rahatsızlığınızın tanısının konulmasını sağlayabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 16. Merhabalar. Agırlık kaldirirken sol omzunda kıtlamasesi duydum. Kolumu yukarı ve arkaya çevirirken acı hissediyorum. Ağrım yok. Geçer diye ihmal ettim fakat üç ay oldu hala geçmedi. Tavsiye niz nedir.Teşekkürler.

  1. Merhabalar Fatma Hanım, geçmiş olsun.
   3 ay uzun bir süre olduğu için zaman kaybetmeden fizik tedavi veya ortopedi bölümüne başvurmanızı öneririz. Travma sonucu oluşan rahatsızlıklardan, yumuşak doku değişikliklerinden, kemikler arasındaki uyumun bozulmasından, sinir ve kaslarda hasardan kaynaklı rahatsızlığınız olabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 17. Merhaba, sağ kolumda omuza yakın yerde 20 cm lik hatta ağrım var, küçük bir çekirdeği uzağa atamıyorum ciddi ağrı yapıyor, termo etkili kremlerle günlük rahatlasam da 2 aydır devam ediyor, tavsiyeniz nedir?

  1. Merhabalar Osman Bey, geçmiş olsun.
   Öncelikle rahatsızlığına yönelik tanının konulması gerekmektedir. Fizik tedavi bölümüne başvurabilirsiniz.
   Evde uygulayabileceğiniz egzersizler için videomuzdan destek alabilirsiniz. https://youtu.be/ATwkALwjua0 en sağlıklı tedavi süreci için mutlaka hekim muayenesi gerekmektedir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 18. Merhabalar, Adım Gizem 3 gündür sağ omzum çok ağrıyor kolumu uzattığım zaman bi ağrı oluşuyor ve omzumu kasıyorlar gibi oluyor ağrı çok rahatsız ediyor beni nedeni nedir ?

  1. Merhabalar Gizem Hanım, geçmiş olsun.
   Omuz ağrılarının bir çok sebebi bulunmaktadır. Omuz sinirlerinde oluşan iltihaplanma,boyun fıtıkları, fibromiyalji gibi bir çok nedeni olabilir. Ayrıntılı klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 19. Merhabalar benim yaklaşık 1 hafta önce sol omuzumdan kütleme sesleri geldiğini hissettim kütleme seslerinin normal olmadığını düşünüyorum sanki iki kemik birbirine sürtüyor gibi oluyor ve kütledikce az çok ağrı veriyordu ve rahatsız ediyordu fitness yapmaktayım bundan kaynaklandığını düşünüyorum ve son 2 gündür ara sıra kramp gibi bir ağrı giriyor elimi yukarı kaldırmaya çalıştığım zaman kolum sertleşiyor ne yapmam gerekiyor öyle şiddetli bir ağrım yok kolumu sağa sola yukarı aşağı hareket ettirebiliyorum ama kütlemesi beni rahatsız ediyor ve birde kütlemesi olur olmaz canımı yakıyor

  1. Merhabalar Yasin Bey, geçmiş olsun.
   Kütleme sesi gerek kemik parçalarının birbirine sürtünmesiyle gerekse anormal hale gelmiş dokuların birbirlerine baskı uygulamasıyla bu sesler farklı şiddette duyulur. Kolun yukarı, öne ve arkaya hareketi sırasında ya da kürek kemiğinin yukarı, aşağı, öne arkaya hareketinde ses kişi tarafından işitilir. Kütleme az ya da çok, hafif veya şiddetli derecede kürek kemiği ile göğüs arasında toplumun yüzde 70’inde duyulur. Ağrılarınızın durumuna bağlı olarak ortopedi veya fizik tedavi bölümüne başvurulmanızı tavsiye ederiz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 20. Merhabalar. Benim kilo problemim nedeni ile gece uyurken yan yatarak uyuyabiliyorum. Ama son 3 aydır yan yattığım taraftaki omuzumda müthiş bir ağrı oluşuyor. Diğer tarafa dönüp uykuya devam ediyorum ama bir süre sonra O da ağrı içinde beni uykumdan ediyor.
  Uyku harici hiç bir şekilde omuz ağrısı yada farklı bir ağrı yaşamıyorum. Bilgi konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim

  1. Merhabalar Rıfat Bey, geçmiş olsun.
   Öncelikle fizik tedavi uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Rahatsızlığınızın teşhisinden sonra size uygun bir tedavi süreci planlayabiliriz. Sinirsel veya kassal bir problemse fizik tedavi yöntemleri ile yardımcı olabiliriz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 21. Merhabalar, sol omzum ve kürek kemiğimde şiddetli bir ağrı var. Ağrı sabahları azalıyor fakat geceye doğru çok şiddetleniyor. 5 gündür ağrı kesici sürmeme rağmen geçmedi. Ağrının tam olarak neden kaynaklandığını bilemiyorum fakat 6 gün önce sol omzumun üstüne şiddetli bir şekilde düştüm bu ağrı düştükten 1 gün sonra başladı ve düştüğümde hiç bir ağrı ve şikayetim olmadı. Şuan sol kolumda hareket kısıtlığı var. Ne yapmam gerekir.
  Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhabalar Defne Hanım, geçmiş olsun.
   Rahatsızlığın teşhisinden sonra size uygun bir tedavi süreci planlayabiliriz. Sinirsel veya kassal bir problemse fizik tedavi yöntemleri ile yardımcı olabiliriz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 22. Merhabalar ismim Burçak omuz sıkışması teşhisi konmuştu bana 2017 yılında fizik tedavi aldım yaklaşık 5 seans da iğneleme tedavisi gördüm sonra hamilelik emzirme dönemi girdi araya şu an çok kötü bir durumdayım oğlum 19 aylık emziriyorum ve yaklaşık 28 aydır bir tane kas gevşetici içemiyorum bebekten ötürü ama ağrılarım çok arttı ve başıma vuruyor sağ kürek kemiğimin çevresi çok kötü emzirirken yapılan bir yöntem bir ilaç vs var mi ?

  1. Merhaba Burçak Hanım, geçmiş olsun.
   Omuzimpingement(sıkışma) sendromu omuzda ağrı ve hareket kısıtlılığı yapabiliyor,size önerim muayene edildikten sonra fizik tedavi veya iğne uygulanabilir.Emzirme döneminde de uygulanabilen tedavi yöntemleri var.
   Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 23. Merhabalar, benim problemim, Sağ kolumda, omuzdan dirseğe yakın yere kadar bazı hareketler de müthiş bir ağrı hissediyorum. Örneğin, bulaşık makinesinin altına kolumu uzattığım da, saçımı toplarken veya kolumu uzatacağım sağa doğru yönde bir ağrı giriyor ve yaklaşık 30 sn gibi sonra ağrı geçiyor. çok hafif yanma hissediyorum. Doktora gittim, röntgen çekildi. Kas gevşetici ve eklem ağrı kesici hap verdi. 5 gündür kullanıyorum. hiçbir etkisini göremedim. bu ağrı yaklaşık 1 ay gibi bir süre büyük ebatta resim yaparken sağ kolumu 8-10 saat yukarı askıda durur gibi kullandım. sonra yavaş yavaş bu ağrı başladı. Ne yapmayalım?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Sema Hanım, geçmiş olsun.
   Teşhis konulduktan sonra rahatsızlığınıza yönelik bir tedavi süreci oluşturulmalıdır. 5 günlük ilaç tedavisine yanıt alamamınız nedenin araştırılması gerekmektedir. Fizik tedavi yöntemleri olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 24. İyi günler ben emine gören öğrenciyim ders çalışırken omuzlarımda şiddetli ağrı oluyor doktora gittiğimde bana boyun düzleşmesi dendi fakat benm ağrım sırtımın %60 ını ve ekstra boynumu kaplıyor. Yıllardır bu ağrıyı çekiyorum . Boyun düzleşmesi yerine omuz sıkışma sendromu olabilir mi acaba bendeki çünkü kolumu iki dk kullansam hemen bir sancı giriyor ve en az iki saat sert masaj yaptırımca ağrısı azalıyor

  1. Merhabakar Emine Hanım, geçmiş olsun.
   Boyun düzleşmesinin ağrı bölgesi değişim gösterebilir. Düzleşmenin hangi sinirlere baskı yaptığına göre sırtta ağrı daha fazla olabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 25. Merhaba ismim sebile yücedağ benim omuzda iki ay oldu ağrı var doktora gittim merhem verdi röntgen çekildim üç hafta kolluk kullan dedi kullandım ama yine ağrım aynı fazla iş yapamiyom ilk ağrı başlama oturduğum yerden kalkarken hafif elimi yerden destek alarak kalkarken bu ağrı oldu ne yapmam gerekir teşekür ederim

  1. Merhabalar Sebile Hanım, geçmiş olsun.
   Rahatsızlığın teşhisinden sonra size uygun bir tedavi süreci planlayabiliriz. Sinirsel veya kassal bir problemse fizik tedavi yöntemleri ile yardımcı olabiliriz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 26. Merhaba sağ omzun yukarı doğru çıkık halde sanki yukarı doğru uzuyor şiddetli ağrı var kolumda hareket kısıtlaması oldukça çok pandemiden dolayo hastaneyede gidemiyorum

  1. Merhabalar Meltem Hanım, geçmiş olsun.
   Bir travma sonucu kolunuz hasar almış olabilir. Ciddi bir problem olabilir. Bir ortopedist veya fizik tedavi uzmanına görünmenizi öneririz.
   Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

 27. Merhaba,
  Adım Cihan Öney, 37 yaşındayım. 2011 de sadece bahar aylarında 1 ay gibi bir süre süren yanlarw kaldıramama problemim vardı. 2015 yılının bahar ayında rontgen çektirdiğimde, doktor kireçlenmenin rontgende gözükemeyeceğini ama ödem olduğu için kireçlenmeyi görebiliyorum demişti. Birtek geçen sene 1 yıl boyunca spor yaptığım İçin hiç ağrı yaşamamıştım. Geçtiğimiz ekim ayında sporu bıraktım ve şubat ayında eklem ağrısıyla başlayan bir grip geçirdim. O zamandan bu vakte kadar özellikle sol ama genelde iki omzumda sorunlar ve ağrılar yaşıyorum. Sağa sola kaldırabilsemde veya yukarı rahat kaldırabilsemde iki kolumu basket potası gibi yaptığımda büyük bir ağrı ve yukarı aşağı o pozisyonda kollarımı hareket ettirdiğimde çok sancı oluyor. Sanki kırılıcakmış gibi hissediyorum. Uykumda üzerine yatınca dahada ağrıyabiliyor. Omuz sıkışma sendromunu okudum ve yakın geldi durumuma. Zamanında çok yanlış sporlar yaptım hep ısınmadan çok ağır kaldırdığım dönemler oldu. Amerikan futbolu idmanında sol köprücük kemiğimi çatlatmıştım ve tedavisini hiç düzgün yapmadım. Bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.

  1. Merhabalar Mustafa Bey, geçmiş olsun.
   Omur sıkışması rahatsızlığı olabilir.
   Klinik muayene sonucunda bir teşhis konularak tedavi süreci oluşturulabiliriz. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

   1. Meraba. Hocam benim boynunda fıtık vardı çok ağır calisma yaptığım için sol kolumda çökme oldu sabah kalktim aynaya bakınca fark ettim Şaka gibi ama gerçek hemen hastaneye gittim doktor bana boyun tarafından 6 adet iğne yapıldı hiç bir faydasını görmedim neyden kaynaklaniyor şimdiden tşk ederim

    1. Merhabalar Hakan Bey, geçmiş olsun.
     Klinik muayene gerekir. Fizik tedavi veya ortopedi bölümüne başvurabilirsiniz. Manuel yöntemler ile de başaralı bir tedavi süreci oluşturalabilir.
     Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir.
     Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada online danışmanlığımızdan ( https://www.romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.